středa 19. ledna 2022 Doubravka

Centrem Jindřichova Hradce povede nová naučná stezka. Připomene šlechtické rody

Příští rok vznikne nová naučná stezka v Jindřichově Hradci. Trasa s pracovním názvem Cesta zámeckých pánů má připomenout spojení města se šlechtickými rody. Novinku na svém prosincovém jednání schválili radní.

Do novinky se město pustí díky dotačnímu programu Jihočeského kraje. Předpokládané náklady jsou 140 tisíc korun a dotace může pokrýt až 70 procent této částky. „Při projektu dojde k vyznačení naučné stezky centrem města, vybavení mobiliářem či vzniku nového propagačního materiálu - průvodce naučnou stezkou včetně mapy,“ informovala mluvčí města Eliška Čermáková.

„Inspirací je bohatá historie našeho města těsně spjatá se šlechtickými rody a již zpracované textové a částečně i obrazové materiály v knize Nezapomenutelné osobnosti v historii města Jindřichův Hradec,“ přidala Čermáková. Doplnila, že po podobných aktivitách roste také poptávka ze strany místních obyvatel i turistů.

Jindřichův Hradec má zhruba 21 tisíc obyvatel. Dominantou města je stejnojmenný státní hrad a zámek. V blízkosti historického jádra, které je městskou památkovou rezervací, se nachází rybník Vajgar. 

Hodnocení článku je 62 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky jindřichův hradec, stezka, historie, město, jižní čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.