Chtěl investovat do kryptoměn. Přišel o téměř čtyři miliony

Další případ podvodu přes internet řeší prachatičtí kriminalisté. Obětí se tentokrát stal šestatřicetiletý muž, který chtěl investovat do kryptoměny. Ozval se mu muž, podvodník, který mu s údajným investováním měl pomoct. Místo toho ho ale okradl o téměř čtyři miliony korun.

Šestatřicetiletý muž měl na sociální síti na stránce, která nabízela pomoc s obchodováním s kryptoměnou, vyplnit kontaktní údaje. Na základě toho se mu přes WhatsApp ozval muž, který mu nabídl pomoc s investováním.

„Podle jeho instrukcí si pak zřídil kryptoměnovou peněženku. V rámci investic do kryptoměn poté zasílal bankovními převody částky do zahraničí a také uskutečňoval převody kryptoměny na předem určené bitcoinové adresy,“ uvedla policejní mluvčí Martina Joklová.

Muž sice viděl, že se mu ve virtuální peněžence objevují zaslané peníze, podle policie šlo ale o falešný token, tvářící se jako oficiální kryptoměna. Kromě investic podvodník z muže vylákal také peníze na kurýrní službu, která mu měla zhodnocené peníze dodat.

Falešní bankéři, podvodné investice i romantičtí lékaři z Jemenu, trestná činnost na internetu stále stoupá

Trestná činnost na internetu stoupá. Falešní bankéři, podvodné investice i romantičtí lékaři z Jemenu – podobných případů musí policisté nejen v Jihočeském kraji řešit desítky měsíčně. Nárůst kyberkriminality je natolik vysoký, že jeho řešení si...

„Poškozený na transakce použil nejenom svoje finanční úspory, ale sjednal si i úvěry u bank a vypůjčil si na to i od známého. Podvodným jednáním mu byla způsobena škoda za téměř 4 000 000 korun,“ doplnila mluvčí.

Před podobnými stránkami, které výhodné investice nebo pomoc s investováním nabízejí, policie důrazně varuje. „Uživatel se zde zpravidla dočte částečně zavádějící informace o investicích do bitcoinu. Bohužel neznalý investor jen stěží odhalí, že se jedná o dezinformace. Pro zvýšení důvěryhodnosti používají stránky fingované fotografie z médií či fiktivních rozhovorů různých osobností,“ upozornila Joklová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky krimi, policie, kryptoměna, podvod, interner

Komentáře

Petr Ševčík

Ten člověj musí opravdu být chudý duchem. Už pár měsíců se denně objevují podobné zprávy. A rád bych potkal takového filantropa, který pomáhá mně, namísto toho, aby zvětšoval svůj majetek. Zatím mám smůlu, kontaktovali mne jen podvodníci. Že třeba vyhrál 100 milionů dolarů a chce se se mnou rozdělit.

Pátek, 2. srpna 2024, 12:30Odpovědět

Josef Salava

Já viděl také nabidku ale nedal jsem nic je to podvod nic vic

Středa, 31. července 2024, 09:47Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.