neděle 23. února 2020 Svatopluk

Smrtelná nehoda u Srlína. Řidič nezvládl zatáčku a skončil v protisměru

Již desátou obět si v neděli v podvečer vyžádaly jihočeské komunikace. Tragická dopravní nehoda se tentokrát stala na silnici číslo I/29 mezi obcemi Bernartice a Opařany, konkrétně u Srlína na Písecku. Příčinou nehody by podle předběžných informací měla být nepřiměřená rychlost vozidla. Policisté ale kolizi nadále vyšetřují.

Vše se odehrálo kolem půl šesté večer. Ve směru od Tábora jelo vozidlo značky BMW, jehož řidič nezvládl v zatáčce řízení a dostal smyk, po němž se ocitl v protisměru. Protijedoucí Ford Mondeo narazil na pravý bok auta pravděpodobného viníka a zasáhl místo spolujezdce na přední sedačce.

„Spolujezdec z BMW na místě podlehl svým zraněním, přivolaní záchranáři mu nedokázali pomoci. Řidič BMW, pravděpodobný viník nehody, byl převezen do nemocnice. Osádka vozidla značky Ford, dva dospělí a dvě děti, všichni z Táborska, byla také převezena do nemocnice. Vozidlo BMW zajistili policisté," přibližuje podrobnosti dopravní nehody mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner. 

Provoz na silnici byl na několik hodin zcela uzavřen. Policisté odkláněli dopravu směrem přes Staré Sedlo. Trasa byla zprůjezdněna několik minut po jednadvacáté hodině. 

Poslední obětí byl doposud chodec, který po takřka měsíční hospitalizaci zemřel v budějcké nemocnici. Pětašedesátiletého muže přehlédl řidič fabie, když 20. ledna předjížděl mezi Křemží a Mříčí cyklistu.

ČTĚTE TAKÉ: Chodce, který zemřel po měsíci v nemocnici, řidič fabie přehlédl

Foto: Policie ČR

Štítky nehoda, policie, smrt, Srlín, Písecko, Táborsko, Bernartice, Opařany, BMW, Ford Mondeo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.