sobota 30. května 2020 Ferdinand

U 37 zdravotníků z prachatické nemocnice se nepotvrdil COVID-19

Testy 37 zdravotníků interního oddělení prachatické nemocnice nepotvrdily koronavirus. Všichni se po několikadenní karanténě mohou vrátit do práce. Pět lékařů a dalších 32 zdravotníků bylo od úterý v karanténě proto, že jedna z hospitalizovaných pacientek byla v kontaktu s člověkem, u něhož se potvrdil koronavirus, a tento fakt tajila. Onemocnění COVID-19 následně testy zjistily i u samotné pacientky.

Skupina 37 zdravotníků kvůli tomu musela v posledních dnech podstoupit sérii několika testů na koronavirus. „Všechny výsledky byly negativní," uvedla mluvčí jihočeských nemocnic Iva Nováková.

V jihočeských nemocnicích se nákaza zatím potvrdila u jednoho lékaře v Táboře a jednoho lékaře v Českém Krumlově. Pozitivní test na koronavirus měla také sestra jindřichohradecká nemocnice, která kvůli tomu uzavřela jednotku intenzivní péče interního oddělení.

Hygienici v Jihočeském kraji zatím evidovali 117 lidí s onemocněním COVID-19. Z nákazy se v regionu zatím uzdravili tři lidé. Ministerstvo zdravotnictví k dnešnímu ránu evidovalo na svém webu 4194 potvrzených případů nákazy v ČR. V pátek jich přibylo 332. Počet lidí vyléčených z nemoci COVID-19 vzrostl od pátečního večera v Česku o dva na 74. Počet zemřelých s nákazou koronavirem se zvýšil o tři na 56.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky koronavirus, vir, Prachatice, nemocnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.