úterý 7. července 2020 Bohuslava

S nožem v ruce donutil řidiče vystoupit z auta, zloděj pak s ukradeným osobákem odjel

„Elpaso“ jako z akčního filmu řeší od pátečního dne kriminalisté z Prachatic. Dvaadvacetiletý lupič přepadl v katastru obce Hracholusky muže, který na odstavné ploše seděl ve svém autě. S nožem v ruce ho donutil vystoupit a osobní auto ukradl. V něm pak začal ujíždět směrem na Prachatice.

Lupič řidiče přepadl po půl čtvrté odpoledne. Muž, kterému se naštěstí nic nestalo, ohlásil celou událost na tísňovou linku. Do pátrání po ukradeném autě se ihned zapojili prachatičtí a netoličtí policisté. Po pár minutách obviněného zadrželi netoličtí policisté u odbočky na obec Žitná. Při zákroku nebyl nikdo zraněn. 

Hlídka u zadrženého muže provedla test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel s pozitivním výsledkem. „Vzhledem k tomu, že obviněný vykazoval příznaky onemocnění covid – 19, museli zasahující policisté přijmout nezbytná bezpečnostní opatření, včetně dekontaminace jejich výstroje a výzbroje a také ukradeného auta,“ uvedla tisková mluvčí policie Martina Joklová, která dodala, že test na koronavir byl negativní. 

Případ loupežného přepadení si převzali prachatičtí kriminalisté, kteří na obviněného podali návrh státnímu zástupci na jeho vzetí do vazby, o kterém bude dnes rozhodovat okresní soud. Za zločin loupeže obviněnému hrozí až desetiletý pobyt ve vězení.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, loupežné přepadení, Prachaticko, kriminalisté, vězení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.