sobota 17. dubna 2021 Rudolf

Truhlárnu ve Volarech zachvátily plameny. Hasičům komplikoval práci silný mráz

V neděli odpoledne vyjíždělo několik hasičských jednotek do Volar, kde začala hořet truhlářská dílna. Plameny, které sahaly až ke střeše, se podařilo dostat pod kontrolu až po třech hodinách. Způsobená škoda byla vyčíslena na jeden a půl milionu korun. Příčina požáru je v šetření.

K požáru do Budějovické ulice ve Volarech vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči krátce před třetí hodinou odpoledne. „Průzkum na místě ukázal, že je zasažena dílna, a to až do střešní konstrukce. Jednotky ihned zahájily hašení, které probíhalo jak vnitřkem, tak z automobilového žebříku vně objektu. Že se jednalo o složitý zásah, ukazuje skutečnost, že požár byl pod kontrolou zasahujících po třech hodinách,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Zásah podle ní komplikoval silný mráz. Až kolem desáté hodiny večer odvolal velitel zásahu přítomné jednotky a na místo dohlížela pouze volarská jednotka. „Likvidace požáru byla nahlášena až druhý den v 7:05 hodin,“ uvedla Matějů.

Způsobená škoda byla vyčíslena na jeden a půl milionu korun. Rychlým zásahem se však podařilo uchránit majetek v hodnotě pěti milionů korun. Proč začalo v truhlárně hořet je zatím v šetření.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto hzsjc.cz

Štítky krimi, hasiči, požár, Volary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.