sobota 21. května 2022 Monika

V noci hořel na Prachaticku sklad se slámou. Škoda je za tři miliony

Několik hodin zasahovali v noci na neděli jihočeští hasiči v obci Ktiš na Prachaticku, kde začal hořet sklad s balíky slámy. Na místo vyrazilo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Zásah podle mluvčí hasičů Venduly Matějů stále trvá. Škoda je zatím odhadnuta na tři miliony korun.

K požáru do obce Ktiš, konkrétně do části Smědeč, vyjeli hasiči v půl 11 večer. Na místo byly vyslány profesionální jednotky z Prachatic, Křemže a později i z Budějc a dobrovolné jednotky z obcí Lhenice, Ktiš, Netolice, Chvalšiny, Volary a Brloh.

„Po průzkumu na místě požáru velitel zásahu podal zprávu, že se jedná o sklad o půdorysu 10 x 10 metrů, který je plný balíků. Budova je zasažena v plném rozsahu. Hasiči začali postupně balíky ze skladu vyvážet a na volném prostranství prolévat vodou. Pro dodávku vody bylo zřízeno čerpací stanoviště,“ popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Většinu balíků se podařilo ze skladu vyvézt kolem půl druhé ráno. Vyskladňování a dohašování bude pokračovat i dnes. „Budova je požárem zasažena včetně krovu. Hasičům se podařilo uchránit fotovoltaické panely. Předpoklad extrémně vysoké škody se tak nepotvrdil, v tuto chvíli je částka odhadována na tři miliony korun,“ uvedla Matějů s tím, že zásah stále trvá.

V průběhu rána a dopoledne se podle Matějů na požářišti vystřídali zasahující hasiči profesionálních jednotek a částečně také členové některých dobrovolných jednotek. „Velitel zásahu po dohodě s řídícím důstojníkem zažádal o pásové rypadlo ze Záchranného útvaru hasičů,“ doplnila dnes ráno.

Ohodnoť článek

Foto HZS Jihočeského kraje

Štítky požár, hasiči, Prachaticko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.