neděle 5. dubna 2020 Miroslava

Šest hasičských jednotek zasahovalo u požáru kuchyně, škoda je 300 tisíc korun

Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali včera u požáru kuchyně v jednom z bytů v obci Předslavice. Zasažen byl prakticky veškerý nábytek. Hasiči požár dostali pod kontrolu po čtvrt hodině. Nikdo nemusel být evakuován. Hlášeny nejsou ani žádné zraněné osoby. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Valící se kouř z oken byl na tísňovou linku nahlášen včera krátce před půl dvanáctou dopoledne. Do Předslavic proto vyjely profesionální jednotky ze stanic Strakonice a Vodňany. Svolány byly také jednotky dobrovolných hasičů obcí Předslavice, Volyně, Čepřovice a Vlachovo Březí.

„Hasiči průzkumem našli ohnisko požáru v kuchyni bytu. Zasažen byl prakticky veškerý nábytek. Přibližně po čtvrthodině hasiči dostali požár pod kontrolu. Úplná likvidace nastala přibližně o hodinu později. Celý byt byl následně odvětrán,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů

Nikdo nemusel být evakuován a hlášeny nejsou ani žádné zraněné osoby. Škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun. Příčinu vzniku požáru bude zjišťovat vyšetřovatel.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto hzsjck.cz

Štítky hasiči, požár, Strakonicko, zásah

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.