úterý 7. července 2020 Bohuslava

Kriminalisté dopadli muže, který znásilnil seniorku. Cizinci hrozí deset let ve vězení

Kriminalisté si mohou na své konto připsat úspěch v podobě dopadení cizince, který 14. června znásilnil a okradl seniorku. Kriminalisté navíc zjistili, že cizinec má na svědomí i loupežné přepadení z předchozího dne. Jeho obětí se stal jednapadesátiletý muž. Pachatel je nyní ve vazbě, kde bude čekat na soud.

K loupežnému přepadení se sexuálním motivem došlo v neděli krátce před půlnocí ve Vodňanech. Šestatřicetiletý cizinec přelezl plot, rozbil okno do verandy, kde vykopl uzamčené dveře a vnikl do bytu seniorky. Na tu zaútočil a okradl ji o několik tisíc korun. Seniorce způsobil zranění, které si vyžádalo hospitalizaci v nemocnici.

Neznámý pachatel měl ve Vodňanech znásilnit a okrást seniorku

Kriminalisté se od nedělního večera zabývají případem krádeže a znásilnění ve Vodňanech. Útočník si z bytu odnesl několik tisíc korun. Seniorka skončila ve strakonické nemocnici.

Kriminalisté zjistili, že muž má na svědomí i loupežné přepadení z předchozího dne. „Hodinu před půlnocí přepadl v ulici Zeyerovy sady ve Vodňanech jednapadesátiletého muže, kterého udeřil zezadu do hlavy a ukradl mu řetízek z nerezové oceli, mobilní telefon, platební kartu, doklady a finanční hotovost,“ popsala tisková mluvčí policie Jaromíra Nováková

Cizinec do České republiky přicestoval za prací koncem letošního května. Za násilnou trestnou činnost už byl v minulosti odsouzen. Za loupeže spáchané ve Vodňanech skončil v policejní cele. „Policisté podali podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soud akceptoval,“ dodala mluvčí. Šestatřicetiletému cizinci teď hrozí pobyt za mřížemi až na deset let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo8 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, loupežné přepadení, znásilnění, Vodňany

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.