středa 22. ledna 2020 Slavomír

Na fotbalovém hřišti v Tučapech našli ruční granát F1

Práci policejních pyrotechniků si vyžádal nález na fotbalovém hřišti v Tučapech na Táborsku. Dělníci tam našli vojenskou munici, která připomínala ruční granát. Na místo se ihned vydali policisté, kteří místo zajistili. Po ohledání bylo potvrzeno, že šlo o ruční granát F1. Ten byl naštěstí delaborován.

Granát našli dělníci při stavební činnosti v prostoru fotbalového hřiště. „K nálezu byla okamžitě vyslána policejní hlídka místně příslušného soběslavského obvodního oddělení, která ve spolupráci se starostou obce prostor zajistila. Souběžně na místo nálezu vyjeli i jihočeští policejní pyrotechnici. Ti v nálezu potvrdili ruční granát F1, který byl naštěstí delaborován,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Předmět odborně zajistili a připravili k bezpečnému převozu a k následné likvidaci. Místo, i jeho širší okolí, bylo následně prohledáno bez dalšího nálezu. Krátce po třetí hodině odpolední policisté zákrok ukončili.

„Opětovně připomínáme, že nález jakéhokoliv předmětu, který by jen připomínal vojenskou munici, je nutné neprodleně ohlásit policii. S předmětem nijak nemanipulujte. Zajistěte prostor proti vstupu dalších osob a v bezpečné vzdálenosti vyčkejte na příjezd policie. Mějte stále na mysli, že i u staré a zrezivělé munice může dojít k její iniciaci a tím ke škodám nejen na majetku, ale i zdraví či životech,“ dodal Doubek.

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, policie, granát

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.