pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Hygienici otestují účastníky kurzu na Táborsku, jeden má covid

, aktualizováno 20. srpna 2020, 15:34

Hygienici budou plošně testovat přibližně 150 účastníků vysokoškolského kurzu v Dobronicích u Bechyně na Táborsku. U jednoho z účastníků se potvrdil koronavirus. Testy se uskuteční v pátek přímo na místě.

Areál v Dobronicích u Bechyně využívá Univerzita Karlova. Podle Kotrbové jsou tam nyní na kurzu studenti, kteří mají na podzim nastoupit do prvního ročníku lékařské fakulty. „Jsou mezi nimi třeba i Slováci, proto jsme se rozhodli testovat přímo na místě, abychom mohli případně ihned zabránit dalšímu šíření," řekla ředitelka Krajské hygienické stanice Kveta Kotrbová.

„Toho času je v Dobronicích 131 studentů a devět asistentů naší fakulty. Zítra budou mít všichni testy a v sobotu výsledky, negativní odjedou domů do karantény. Vedoucí kurzu Petr Klein mě dnes ráno v 8:30 ujistil, že všichni dodržují opatření z krajské hygienické stanice, se kterou jsme v nepřetržitém kontaktu a spolupráce je výborná. Hovořil jsem telefonicky s nemocnou studentkou, která se už cítí lépe, a se zdravotníkem kurzu Ondřejem Blechou. Ten mě informoval, že nikdo z účastníků nemá teplotu," uvedl děkan druhé lékařské fakulty UK Vladimír Komárek.

Kotrbová dodala, že s pátečním testováním budou hygienikům pomáhat opět hasiči, zástupci nemocnic a laboratoří. Kotrbová se domnívá, že výsledky bude znát v sobotu. Podle ní nakažený účastník kurzu nemá závažnější zdravotní problémy.

Jihočeští hygienici podobným způsobem na začátku srpna testovali například zaměstnance prachatické firmy Intica Systems, kde se rovněž objevila nákaza.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, testování, nemoc, Táborsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.