úterý 30. listopadu 2021 Ondřej

Auto se v noci srazilo s koněm, který utekl z farmy. Zvíře po střetu zemřelo

Dvě osoby ošetřili zdravotníci po dopravní nehodě, která se stala včera na Táborsku. Do silnice mezi obcemi Chýnov a Lejčkov vstoupil kůň, do kterého narazilo projíždějící auto. Zvíře po srážce spadlo do příkopu a zemřelo. Další pobíhající koně si odchytil jejich majitel.

Nehoda se stala v noci na trase z Tábora do Pelhřimova v katastru obce Dolní Hořice. „Pár minut po přelomu dne jel tudy řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia. Do jízdní dráhy mu ze tmy náhle z pravé strany vstoupil kůň a došlo ke střetu mezi ním a přední částí vozu. Kůň byl odhozen do příkopu, kde uhynul,“ shrnul policejní mluvčí Milan Bajcura

Ve vozidle byli řidič a spolucestující, oba utrpěli lehká poranění. Provoz na silnici policisté omezili, a zároveň začali hledat majitele zvířete.

Nehoda se stala krátce po půlnoci. Foto: Policie ČR

„Provedeným šetření dále zjistili, že koně utekli z nedaleké farmy. Tři z nich se pohybovali v blízkosti hlavní trasy mezi Táborem a Pelhřimovem. Provoz na komunikaci byl s rozbřeskem dne zcela zprůjezdněn a další pobíhající koně si odchytil jejich majitel,“ dodal Bajcura. 

Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu, kterému čelí majitel koní. 

Ohodnoť článek

Foto Policie ČR

Štítky nehoda, policie, chýnov, táborsko, jižní čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.