sobota 28. května 2022 Vilém

Kontumace nebude. Zápas Táborska s Chrudimí se odehraje, rozhodla disciplinární komise

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) zastavila řízení s FC MAS Táborsko kvůli utkání v Chrudimi, kam se Jihočeši nedostali včas. Tým se zasekl na dálnici kvůli dopravní nehodě. Pomohlo video zablokovaného autobusu.

Rozhodnutí zveřejnila Disciplinární komise ve svém komuniké. V něm je také vyjádření předsedy Richarda Bačka.

„Disciplinární komise LFA obdržela vyjádření obou klubů. Hostující klub dodal dostatečné podklady včetně údajů o projezdu autobusu mýtnými branami a dalších záznamů o pohybu autobusu. Současně s tím Disciplinární komise LFA získala informace od dopravní policie a mohla proto zcela přesně rekonstruovat časový průběh všech okolností. Disciplinární komise vyhodnotila situaci ze všech dostupných dokumentů tak, že výprava Táborska vyjela v dostatečném předstihu před začátkem utkání a nemohla předvídatrozsah a dopad závažných dopravních komplikací spojených s dopravní nehodou na dálnici D1. Z tohoto důvodu bylo disciplinární řízení s klubem Táborska zastaveno,“ popsal. 

Zápas se neodehrál kvůli nehodě, která autobus Jihočechů uvěznila na dálnici. Právě tím Táborsko argumentovalo. „Vedení klubu FCT děkuje i trenérovi mládeže Danielu Fořtovi, který zaslal video, které pomohlo zdokladovat místo zablokovaného autobusu,“ uvedlo Táborsko na svém webu.

Fotbalisté Táborska nestihli zápas kvůli nehodě na dálnici. Soupeř se zlobí, věc řeší disciplinární komise

Nehoda na dálnici způsobila, že se fotbalisté Táborska nestihli včas dostat na utkání v Chrudimi. Událost spustila výměnu názorů skrze klubové weby. Jihočeši tvrdí, že začali věc řešit včas, podle soupeře ale nevyužili veškeré možnosti. Okolnosti...

Jelikož se utkání nebude kontumovat, je nyní předmětem jednání náhradní termín. Táborsko je s 29 body na 12. pozici, Chrudim má bodů 25 a je bod od sestupových příček. Východočeši tvrdili, že jejich soupeř nevyužil všech možností, jak se dostat na stadion, ale komise jejich tvrzení nepotvrdila. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto FC Táborsko

Štítky táborsko, fotbal, chrudim, disciplinární komise

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.