pátek 28. ledna 2022 Otýlie

Některým ubytovatelům na Lipně se poslední dny lidé odhlásili ze silvestra

Po vládním zákazu adventních trhů se některým ubytovatelům u lipenského jezera odhlásili klienti ze silvestrovských pobytů. Rezervací přibývá pomalu, velkou poptávku čekají hoteliéři po desátém prosinci. Některé resorty mají na silvestra plno z více než 90 procent.

Hotel Element, jejž provozuje firma Lipno Servis, je zatím na silvestra obsazený přibližně ze čtvrtiny. V hotelu je 96 pokojů s 300 lůžky.

„Situace je letos výjimečná tím, že vládne určitá nejistota ohledně možností cestování, takže hosté nechávají rezervace na poslední chvíli. Doporučili bychom ale rezervaci rychle udělat, protože kapacita na českých horách je velmi omezená a poptávka několikanásobně převýší nabídku. Rezervace přibývají v jednotkách každý den, zrychlení předpokládáme v druhém prosincovém týdnu, po desátém prosinci přijde pravděpodobně rychlá lavina objednávek,“ řekla mluvčí firmy Olga Kneiflová.

Hotel je plný ze 60 procent

Někteří ubytovatelé musí poslední dny řešit stornované pobyty. Třeba hotel Resort Relax v Dolní Vltavici měl ještě v pondělí na silvestra plno ze 100 procent. V polovině týdne ale stornovala pobyt velká zahraniční skupina, která by obsadila asi 40 procent míst. Teď je tak hotel na 31. prosince zaplněn ze 60 procent. „Na celý prosinec nám hosté ve velkém stornují. Veškeré vánoční večírky a team buildingy jsou též zrušené,“ uvedl obchodní manažer hotelu Martin Prokeš.

Ještě před týdnem měl na silvestra zcela plno Jiří Falout, který na Lipně provozuje 30 penzionů. Když vláda zakázala adventní trhy, začali se lidé odhlašovat, zatím asi třetina. „Bohužel zase všichni cizinci, kteří se registrovali, a někteří Češi. Ale silvestr se asi obsadí; spíš bude slabší leden a období mimopražských jarních prázdnin v únoru, bude hodně záležet na aktuální pandemické situaci,“ řekl Falout. Dodal, že teď žije z letní návštěvnosti. „Věříme, že to nebude jako loni, kdy jsme v zimě byli stoprocentně zavření,“ doplnil.

Jiná je situace v Lipno Lake Resortu. Silvestrovský týden tam mají obsazený z více než 90 procent. „Z 92 apartmánů jsou aktuálně čtyři prázdné. Vánoční týden zatím tak dobře obsazený není,“ uvedl Luboš Krejza ze společnosti.

V hotelu Element očekávají extrémní převis poptávky. Předpokládají, že ceny pak půjdou výrazně nahoru. „Rezervace se rozjíždějí pomalu, protože ceny jsou všude na horách vysoké a hosté se bojí stornopoplatku, když objednávku nevyužijí. Budou tedy čekat až do poslední chvíle,“ odhaduje Kneiflová.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, hotely, zábava, silvestr, Jihočeský, jižní čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.