sobota 2. července 2022 Patricie

Město loni hospodařilo s přebytkem půl miliardy korun

Jedná se o výrazně lepší výsledek, než původně naznačoval rozpočet. Podle něj měly Budějce hospodařit s přebytkem přibližně 200 milionů korun. Více peněz přinesl zejména vyšší výběr daní. Podle vedení města je to také důkaz příznivé finanční situace.

Podle rozpočtu měly příjmy za loňský rok činit 2,45 miliardy korun. Ve skutečnosti však nakonec byly téměř 2,7 miliardy. Změnil se také výsledek ve výdajích. Původně město předpokládalo, že na ně uvolní 2,25 miliardy korun, nakonec to bylo 2,12 miliardy Kč.

„Svědčí to o tom, že město je zdravé a v dobré finanční formě,“ uvedl náměstek primátora Petr Holický (ANO). Nárůst příjmů způsobil především vyšší výběr daní. Výdaje pak ovlivnil fakt, že ne všechny plánované projekty se městu loni podařilo dotáhnout do fáze, kterou očekávalo a proto čerpání financí bylo nižší.

Pro letošní rok České Budějovice předpokládají v rozpočtu schodek více než půl miliardy korun. Město jej pokryje například z peněz ušetřených v minulých letech. Rozpočet pro letošek předpokládá příjmy 2,44 miliardy korun a plánuje výdaje 2,94 miliardy korun.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři , | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, správa, hospodářství, České Budějovice, rozpočet, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.