Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Sobota 25. března 2023  |  Svátek má Marián

Českobudějovičtí policisté zachraňovali ženě obálku s 30 tisíci, které jí spadly do kanálu

Kuriózní případ řešili v pondělí strážníci Městské policie České Budějovice. Ženě, vybírající peníze z bankomatu, spadlo 30 tisíc korun v obálce do kanálu, řekl v úterý mluvčí městské policie Václav Sup.

Kolem 13. hodiny vyjela hlídka psovodů do ulice U Černé věže, kde se strážníkům přihlásila asi 40letá žena s žádostí o pomoc. Ta hlídce uvedla, že si vybírala peníze z bankomatu, které si pak schovala do malé obálky. Tu si chtěla rychle uklidit do kabelky, když jí však obálka i s penězi vypadla z rukou a zapadla přímo mezi mříže kanálové výpusti.

"Jak tato žena uvedla, v obálce se měla nacházet větší finanční hotovost, asi 30 000 korun. Navíc, jak se později ukázalo, víko kanálu bylo tak zarezlé, že poklop nešel ani ve dvou lidech nadzdvihnout," řekl Sup.

Jelikož se však na místě nacházela hlídka psovodů, vzali si strážníci na pomoc nejrůznější nástroje používané na odchyt opuštěných a zatoulaných zvířat. "Za pomoci rýče se jim podařilo mřížku nepatrně roztáhnout a s využitím háku na odchyt hadů obálku zachytit. Tu se tímto způsobem povedlo nazdvihnout ze země asi do metrové výšky a definitivně zachytit dlouhými kleštěmi, které strážníci používají na sběr infekčního materiálu," dodal Sup.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

Štítky peníze, České Budějovice, Černá věž, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.