pátek 15. listopadu 2019 Leopold

Doprava

Z ulice bude kvůli výměně vodovodu pořád staveniště

Od úterý 31. července až do konce srpna bude v Dobrovodské ulici v úseku mezi Rudolfovskou a U Jeslí probíhat výměna vodovodního potrubí. Kvůli tomu se stávající zastávka MHD ve směru z centra do Suchého Vrbného přesune asi o sto metrů směrem k...

Smršť z nebe uzavřela silnici na Tábor i do Krumlova

Prudký přívalový déšť doprovázený bouřkou zkomplikoval v sobotu večer život spoustě obyvatel Jihočeského kraje. Během několika desítek minut spadlo tolik srážek, že z mnoha míst se stala jezera a po silnicích i v příkopech tekly doslova potoky...

Statistika dopravní nehodovosti je neveselá

pondělí, 23. července 2012, 11:31Doprava

Statistika dopravní nehodovosti je neveselá

V souvislosti s právě skončeným tragickým víkendem vydalo Krajské ředitelství policie statistiku dopravní nehodovosti. Z té jednoznačně vyplývá, že oproti loňskému roku se počet dopravních nehod zvýšil a bohužel přibylo i mrtvých.

Rekonstrukce plynovodu uzavře ulici Kališnická v Mladém

Stavební práce na obnově plynovodu a přípojek plynu budou zahájeny od 15. srpna a potrvají do 29. srpna 2012. Úplná uzavírka se bude týkat ulice Kališnická v úseku ulic Josefa Dietricha - Antonína Janouška. Objízdné trasy budou vedeny po...

Na cestující u Samsona už neprší

pondělí, 23. července 2012, 11:14Doprava

Na cestující u Samsona už neprší

Vedení města našlo možnost, jak dosáhnout dohody, která by vedla ke stavbě přístřešků na zastávkách MHD Samson a Senovážné náměstí – DK Metropol. „Chceme ochránit lidi před nepřízní počasí a dosáhnout tak většího komfortu ,“ vysvětluje hlavní...

Prioritní je dobudování městských okruhů, tvrdí radnice

Jednou z prioritních dopravních staveb v Českých Budějovicích je Severní spojka, která propojí tahy na Písek a Tábor s Okružní a odvede tak tranzitní dopravu z vnitřního městského okruhu tvořeného Strakonickou.

Řidič a nezletilá spolujezdkyně zemřeli při nárazu do stromu

Osmačtyřicetiletý řidič zahynul spolu se svou šestnáctiletou spolujezdkyní v pondělí nad ránem při nárazu osobního auta do stromu na Prachaticku. Budějcké Drbně informaci potvrdila tisková mluvčí záchranky Petra Kafková.

Další uzavírka čeká řidiče u Trojice

sobota, 14. července 2012, 15:01Doprava

Další uzavírka čeká řidiče u Trojice

Z důvodu rekonstrukce kanalizačního a vodovodního řadu bude dva měsíce uzavřena křižovatka Plzeňská – U Trojice. Neprůjezdné budou i okolní části místních komunikací. Opravy se rozběhnou v neděli 15. července a potrvají do 15. září.

Při čelní srážce dvou aut na jihu Čech se zranilo deset lidí

Deset lidí se zranilo v sobotu ráno při čelní srážce dvou osobních automobilů mezi Březnicí a Týnem nad Vltavou na Českobudějovicku. Pět zranění cestujících je vážných, pět lehkých, řekla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

V Budějcích srazilo auto ženu, která vedla kolo

Při snaze zabránit kolizi s protijedoucím autem srazil v pátek řidič dodávky v Českých Budějovicích ženu vedoucí kolo, ta skončila s těžkým zraněním v nemocnici, informovala policejní mluvčí Regina Tupá.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.