neděle 29. května 2022 Maxim

Jihočeský kraj opraví vytíženou českobudějovickou Mánesovu třídu

Jihočeský kraj připravuje rekonstrukci českobudějovické Mánesovy třídy. Jde o jednu z nejvytíženějších komunikací ve městě. Oprava silnice, po níž přijíždějí auta do centra z jihovýchodní části, začne v příštím roce a bude stát více než osmnáct milionů korun.

„Jedná se o opravu úseku od mostu přes řeku Malše až ke křižovatce s Novohradskou ulicí. Celková délka této trasy je 0,6 kilometru," řekl náměstek jihočeské hejtmanky Josef Knot. Dodal, že součástí projektu je vybudování dvou nových přechodů pro chodce. Jihočeský kraj chce na opravu získat dotaci, která by měla pokrýt 90 procent nákladů.

Práce podle Knota potrvají přibližně dva měsíce a předběžný termín je na červenec a srpen příštího roku. „Primárně nám jde o opravu povrchu, který je ve velmi špatném stavu. Zatím nevím, zda bude během rekonstrukce Mánesova třída uzavřena úplně, nebo zde bude pouze omezený provoz,“ uvedl Knot.

Po čekobudějovické Mánesově třídě přijíždějí lidé do města ve směru od Trhových Svinů. Napojuje se na ni i Nádražní ulice, která přivádí dopravu od Rudolfova a z městských čtvrtí jako Suché Vrbné nebo Pohůrka.

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky doprava, oprava, Mánesova třída, vytíženost, komunikace, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.