neděle 29. května 2022 Maxim

Letní linky vyjedou v letošním roce na nové trasy. Jihočechy svezou poprvé v sobotu

I v letošním roce budou křižovat Jihočeský kraj letní linky. Poprvé vyjedou na své obvyklé i nové trasy v sobotu 5. června. Jejich provoz skončí až 26. září. S kolem svezou Jihočechy i prázdninové návštěvníky po téměř celém kraji. Linky jsou provozovány malokapacitními a klasickými autobusy, které nabízí místo pro 5 až 25 kol.

„Spoje, které vám umožní přepravit i kola, tvoří jedenáct linek. Ty spojují České Budějovice a okresní města s oblastmi Šumavy, Lipenska, Novohradských hor, Orlíku a České Kanady. V letošním roce přidáváme další čtyři nové linky, které propojují doposud neobsloužené oblasti České Kanady, Toulavy, Třeboňska a Lipenska,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák (ČSSD).

Jednou z výhod letních linek je i propojenost na další vlakové a autobusové spoje. Díky provázanosti s cyklobusy Plzeňského kraje se turisté dostanou do Sušice, Domažlic či Železné Rudy. Při použití Zelené linky je ve Slavonicích zajištěna návaznost na linky rakouského dopravce do Raabsu a Drosendorfu. 

„V letošním roce je opět očekáván zvýšený nápor turistů v Jihočeském kraji, při využití systému Jihočeských letních linek odpadá starost s hledáním parkovacího místa a nutnosti plánování tras s návratem do výchozího bodu,“ dodal jednatel společnosti JIKORD Josef Michálek.

Provoz nových letních linek je financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci projektu RegiaMobil. Linky projektu RegiaMobil propojují Jindřichův Hradec s Táborem, Frymburkem a Lišovem. „Díky nim se s kolem může kdokoli dostat k atraktivním jihočeským turistickým cílům jako je Choustník, Kozí Hrádek, Červená Lhota, Pořešín, Rožmberk nad Vltavou či Jemčina,“ uzavřel Krák s tím, že poslední nová linka spojuje Tábor s Blatnou a umožní návštěvu Toulavy, zámku Orlík nad Vltavou či zážitkového parku Zeměráj v Kovářově.

Na linkách je uplatňován smluvní tarif Jihočeského kraje a je akceptována jihočeská krajská jízdenka JIKORD+, která nabízí zvýhodněné cestování především pro rodiny či skupiny dvou osob.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jihočeský kraj

Štítky České Budějovice, Jihočeský kraj, letní linky, autobus, turistika, cyklistika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.