čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Po střetu auta s kamionem museli hasiči jednoho člověka vyprošťovat

Kvůli vážné nehodě vyjížděli včera odpoledne jihočeští hasiči k obci Velká Lhota na Jindřichohradecku. Po střetu nákladního vozidla s automobilem museli vyprošťovat člověka, který zůstal v autě zaklíněný. Zraněného transportoval vrtulník do nemocnice.

Událost se stala před 15. hodinou u Volfířova, což je část obce Velká Lhota nedaleko Dačic. Při nehodě se srazilo osobní vozidlo s nákladním. 

„V osobním autě zůstala zaklíněna zraněná osoba. Hasiči ihned zahájili vyprošťování a během čtvrt hodiny osobu předávali zdravotníkům zdravotnické záchranné služby. Zraněnou osobu pak do nemocnice transportovali letecky,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů

Hasiči poté místo nehody zajistili a zabezpečili vozidla tak, aby nedošlo k požáru. „Nákladní auto s přívěsem zůstalo po nehodě ležet mimo vozovku převrácené na bok. Jako posilová jednotka proto k nehodě vyjel vyprošťovací automobil ze stanice Jindřichův Hradec. Po úklidu komunikace pak hasiči okolo 19. hodiny zahájili vyprošťování nákladního auta z příkopu,“ shrnula Matějů s tím, že za další půl hodinu bylo možné auto naložit a odvést. Co přesně se stalo, je předmětem policejního vyšetřování. 

Ve stený den zasahovali hasiči ve 13. hodin přímo v Dačicích, kde se v Příhodově ulici srazila dodávka s osobním vozem. „Nehoda byla původně ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob. Vyproštění nakonec nebylo potřeba. Zdravotníci ošetřili a do nemocnice odvezli dvě zraněné osoby,“ přidala Matějů. I v tomto případě věc prošetřuje policie. 

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS Jihočeského kraje

Štítky nehoda, dačice, hasiči, policie, kamion, auto

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.