středa 19. ledna 2022 Doubravka

Řidič skončil v plotě. Na křižovatce nejspíš nedal přednost

Plot u Domu dětí a mládeže v Českých Budějovicích včera prorazil řidič, který pravděpodobně nedal přednost v jízdě. Střet s autem na hlavní silnici vozidlo odmrštil. Test na alkohol a jiné návykové látky vyšel u obou řidičů negativně.

Nehoda se stala včera v Českých Budějovicích na křižovatce ulic Mánesova a Lidická třída. Po 19. hodině k ní přijížděl řidič po ulici Mánesova ve směru od Nádraží. 

„Jel po hlavní pozemní komunikaci v levém jízdním pruhu, přičemž v tu dobu přijížděl řidič osobního vozidlo tovární značky Toyota Land Cruiser. Ten pravděpodobně při příjezdu na křižovatku nedal přednost v jízdě vozidlu Toyota Corolla a vjel do prostoru křižovatky, kde se srazil s přední částí druhého vozu,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura

Auto, které jelo po hlavní silnici, se otočilo do opačného směru. „Vozidlo Toyota Land Cruiser se nárazem vychýlilo ze směru jízdy mimo komunikaci a narazilo do oplocení mimo komunikaci, kde stojí Hardtmuthova vila,“ dodal Bajcura.

Nehoda se stala na křižovatce ulic Mánesova a Lidická třída. Foto: Policie ČR

Podle svědků, kteří nehodu viděli, měl řidič z toyoty po nárazu od nehody utéct. „Seběhlo se tam hodně lidí, hned běželi pomoct lidem z druhého auta a nějaký pán na kole jel za tím druhým řidičem. Policie ho za chvíli našla v parku a přivedla zpět na místo nehody,“ popsal jeden z přítomných redakci Drbny.

Oba řidiči podstoupili test na alkohol a jiné návykové látky, které vyšly s negativním výsledkem.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky české budějovice, nehoda, policie, auto, řidič

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.