pátek 24. ledna 2020 Milena

Hořický knižní bleší trh si nenechaly ujít dvě stovky čtenářů

Deset malých černoušků, Na západní frontě klid, Mrtví se někdy vracejí... Leckdo může mít pochybnosti, zda se dá na knižních bleších trzích pořídit něco kloudné. Zhruba 200 návštěvníků velkého sobotního blešáku v Hořicích na Šumavě ví, že tomu tak skutečně je. Pokladů se zde nacházelo plno, stačilo si je jen nalézt.

„Sháněla jsem třeba staré učebnice, které už nikde nekoupíte. Měla jsem štěstí, mám radost,“ usmála se jedna z kupujících. Ostatně radostné byly také ceny nabízených knih. Až na několik málo výjimek jste zde mohli nakoupit literaturu po pěti korunách. A nebyl to žádný brak, který by jinak skončil v popelnici. Například Stephen King by si něco takového určitě nezasloužil...

Akce začala v devět hodin ráno a už tou dobou zde byly desítky kupujících. Ti přijeli snad z celých jižních Čech. Podobnou událost si nemohli nechat ujít. Není divu, že řada z nich odcházela s plnou náručí.

Většinu z nabízených knih tvořil vyřazený fond místní knihovny, avšak koupit jste zde mohli i knihy od soukromých osob.

„Někteří lidé nám knihy věnovali, abychom je prodávali za symbolických pět korun, přičemž výtěžek využijeme pro rozvoj naší knihovny. Mám velkou radost, jak se bleší trh povedl. Dopadl nad očekávání,“ řekla organizátorka Lenka Indrová ze sdružení Hořický cvrkot. Zároveň potvrdila, že se pravděpodobně v budoucnu dočkáme pokračování.

Knižní veletrh - Hořice na Šumavě

pátek, 25. března 2016, 08:57

Knižní veletrh - Hořice na Šumavě
Knižní veletrh - Hořice na Šumavě

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.