neděle 12. července 2020 Bořek

Festival Město lidem, lidé městu nabídne rozmanitý program. Na slepém rameni vznikne pláž

Jubilejní pátý ročník multižánrového festivalu Město lidem, lidé městu začíná v Krajinské ulici a jejím okolí již v pátek. Program dvoudenní kulturní akce, jejíž specifikem je především čtyřsetmetrový koberec živé trávy, na kterém si mohou návštěvníci odpočinout, se rozběhne v pravé poledne.

Ulice Krajinská, Piaristická, Česká, Panská, Hroznova, Piaristické náměstí a slepé rameno řeky Malše. Všude tam zavítá festival Město lidem, lidé městu. Ve vzduchu budou znovu zavěšeny barevné deštníky a lampiony, linout se bude vůně vybraných gastronomických dobrot, pražené kávy (za zmínku stojí především kavárna Budějcké Drbny, pozn. autora) a čerstvých květin.

„Festival se rozrostl nejenom programově, ale i místně, a to tak, že poprvé je do programu zapojena ulice Panská. Posouváme se i k slepému rameni Malše, kde vyroste pláž. Hudbu obstarají dýdžejové z klubu K2. Na vodní hladině budou námi vytvořené dekorace, půjčovna paddleboardů a lodiček. Firma, která to provozuje, nabízí během festivalu svezení zadarmo,“ nastiňuje hlavní organizátor festivalu Robin Mikušiak.

Milovníci dobrého jídla a pití jistě uvítají širší gastronomickou nabídku. Budějcké speciality doplní nově i foodtrucky z Prahy a jiných měst. V nabídce nechybí domácí burgery, nudle z celého světa, chilli speciality nebo výroba raw dobrot. Jinak se ale návštěvníci znovu dočkají vystoupení známých i méně známých akrobatů, zpěváků, muzikantů, herců nebo artistů.

Foto Václav Votruba

Štítky festival, Město lidem, lidé městu, České Budějovice, umění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.