středa 27. května 2020 Valdemar

KULTURNÍ TIPY: Bratři Ebenové, Silver Springs, američtí Yowie a legendární Ingrowing

Pěkně nabitý konec prvního říjnového týdne! V pátek se můžete těšit na benefiční koncert Bratři Ebenové – Čas holin, koncerty kapel Ingrowing, Lahar, Distaste, Beast Within the Sound, Yowie, Červen a Lem, nebo taky Budside Mejdlo vol. II. I v sobotu a v pondělí pokračují zajímavé koncerty ve Velbloudu a Fabrice, mimo jiné rozjíždějící se kapela Silver Springs a švédští Saturday‘s Heroes.

Pátek 6. října

České Budějovice

Edward Taylor: Vztahy na úrovni – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Vztahy na úrovni je velmi svižná moderní komedie ze zákulisí vysoké politiky, která nevynechává ani milostný život mužů sedících na vlivných křeslech v Evropské obchodní komisi. V komedii Edwarda Taylora zjistíte, že jejich vztahy jsou stejně zamotané, strastiplné a legrační jako u jiných lidí.

Tak či Tak a Jindřich Henry Zíka – Kavárna Matice – 19:00
Společný koncert folkové skupiny Tak či Tak a jazzmana Jindřicha Henryho Zíky (zpěv a trubka). Půjde o zajímavé prolnutí dvou hudebních žánrů folku a jazzu aneb o hudbu bez hranic.

Bratři Ebenové – Čas holin – DK Metropol – 19:00
Benefiční koncert skupiny Bratři Ebenové ve prospěch Diecézní charity České Budějovice. Kromě tria bratří Ebenových – Marka, Kryštofa a Davida tvoří kapelu rytmika – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

Gamar Open Stage – Studentský klub Kampa – 19:00
Kapela Gamar vstupuje do nového akademického roku v nové sestavě! Gamar Open Stage však zůstává v tom nejlepším slova smyslu tradiční, tedy kromě tradičních překvapení žádná jiná nečekejte. 

Ingrowing, Lahar, Distaste (AT), Beast Within the Sound – mcFabrika – 19:30
Ingrowing po stopadesáti letech opět na domácí půdě, v plné síle! Lahar – thrash legenda je zpět v Budějcích s novým zpěvákem. Distaste grind Official – nekompromisní rakouský grindcore nářez.
Beast Within The Sound – pražský thrash-crossover-core, který vás vyzuje z ponožek.

Yowie (USA) & Červen & Lem (SK) – Velbloud Music Bar – 20:30
Yowie (USA) – buldozér z Ameriky se jménem Yowie se po pěti letech vrací na místo činu, a to rovnou s novým albem Synchromysticism, na kterém po celou dobu pracovali. Červen – prověřená dvojice kytary a bicích z Prahy, která už v Budějcích svou poctivou porcí math-rocku účinkovala. Lem (SK) – bratři z Bratislavy už jednou dojeli zahrát na Noise Party, ještě jako duo. Po chvíli klidu přibrali basáka a pustili se znovu do díla, ze kterého vyšel mix prog a math-rocku.

Budside Mejdlo vol. II – K2 – 21:00
Budside tě zve na již druhé pokračování street dancové párty Mejdlo. Můžete se těšit na kvalitní pecky, street dance battle a pohodovou atmosféru. DJs: Antonín Padrta, Ramel, 8Ro-X.

Shamanic, Mashinery, Bassheadz DJs – Komiks klub – 21:00
Klasická DNB nálož od Shamanic + Mashinery + Bassheadz DJs + Mc Flappa + Mc Shaiba.

Sobota 7. října

České Budějovice

Reborn party – Horká vana – 18:00
Těšte se na nabitý program: grilovačka s Bistro Cobliha, welcome zmrzka od Zmrz.li, fotostěna, soutěže, speciální drinky, koncerty.

Retro Bigy Party – Klub Slavie – 19:00
Připravte si Retro outfit a přijďte v sobotu do Slavie potkat své bývalé spolužáky, pochlubit se svojí kariérou a hlavně zavzpomínat na ta nejkrásnější a bezstarostná léta! 

Úča musí pryč – Jihočeské divadlo – 19:00
„My, rodiče žáků 5.B, již nemáme důvěru ve Vaše pedagogické schopnosti!“ Takhle začíná boj rodičů s třídní učitelkou. Jenže na čí straně je pravda? Je učitelka opravdu neschopná a brání talentovaným dětem v postupu na víceletá gymnázia, nebo rodiče, kteří sami nevědí, co se sebou, přestávají zvládat své děti?

Kool-Aid, Silver Springs, Places – Velbloud Music Bar – 20:00
Vypadá to, že o statusu Silver Springs coby jedné z nejžhavějších nových kapel roku už nemá cenu pochybovat. Parta kolem písničkáře Nika Jalauzidise, rozkročená mezi Prahou a Libercem, zabodovala na jaře hned prvním singlem Shelter Love. Places je pětičlenná ostravská kapela, která vznikla v roce 2010. Má na kontě 3 EP a jedno dlouhohrající album, nespočet koncertů po ČR a busking v berlínských ulicích. Kool-Aid je známá budějovická kapela, kterou asi není třeba představovat.

Vostrej Heřmánek, Amazing Whores, Velvet Insane (SWE) – mcFabrika – 20:00
Trojice šílených kapel: Vostrej Heřmánek (trash hard rock, České Budějovice), Amazing Whores (troll’n’troll, České Budějovice), Velvet INSANE (rock’n’roll, Švédsko).

Pondělí 9. října 

České Budějovice

Saturday‘s Heroes (SWE), Lucky Brew, Dog on the catwalk – Velbloud Music Bar – 20:30
Téměř po roce se u nás zastaví švédská parta Saturday‘s Heroes v rámci své evropské tour Saturdays Heroes – Leaving Pineroad Tour 2017. Kdo má rád energický a vášnivý punk rock přímo od srdce a poslouchá kapely jako Rancid, Bad Religion a Millencolin, tak by měl dorazit. O lokální support se postarají kapely Lucky Brew a Dog on the catwalk.

Autoři | Foto Facebook Yowie

Štítky kultura, tipy, hudba, koncert

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.