pondělí 17. května 2021 Aneta

Jihočeské divadlo se v létě přesune na zámky, celkem odehraje 26 představení

Sedm titulů, šestadvacet představení a sedm lokací. To je v číslech Jihočeské divadlo, které pod heslem „Zkusme to letos jinak“ vyrazí na zámky a do měst. Pro letní hraní si umělci vybrali atraktivní místa po celých jižních Čechách. Na své si přijdou milovníci opery, činohry i děti.

Národní zemědělské muzeum – zámek Ohrada 
1. srpna   
Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel / 14.00 
Zámecká noc s operou / 20.30
Zámek Blatná 
7. a 8. srpna – 9. srpna
Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel / 17.00 
9. srpna  
Zavolejte Jeevese / 20.30 
29. a 30. srpna  
O Palečkovi / 15.00 
29. a 30. srpna 
Rusalka / 20.00 
Zámek Červená Lhota 
7. a 8. srpna 
Klobouk ve křoví / 19.30
Zámek Nové Hrady 
14. a 15. srpna
Zavolejte Jeevese / 20.30
15. srpna
O Palečkovi / 14.00
16. a 17. srpna   
Zámecká noc s operou / 20.30
České Budějovice – radniční nádvoří 
12. srpna a 18. srpna
Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel / 18.00 
České Budejovice – Biskupská zahrada
21. a 22. srpna – 25. srpna a 27. srpna
O Palečkovi / 17.00 
Chřešťovice 
19. září
Prodaná nevěsta / 14.00

Šňůra představení odstartuje 1. srpna letním galakoncertem s názvem Zámecká noc s operou na zámku Ohrada. Bohatý program pak nabídnou například Červená Lhota, Nové Hrady nebo Blatná. 

„Velice si vážím nabídky Jihočeského divadla, že celá srpnová šňůra začíná právě u nás. Věřím, že spolupráce může být i do budoucna dlouhodobá a také, že nádvoří loveckého zámečku bude určitě krásným plenérem pro představení. Návštěvníci budou mít zároveň možnost prohlédnout si naši expozici, která bude zpřístupněna,“ řekl ředitel zámku Ohrada Jiří Houdek.

Pro malé návštěvníky je v létě připravené představení Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel a O Palečkovi. Soubor činohry diváky pobaví oddychovou komedií Zavolejte Jeevese. A soubor opery si kromě večera s písněmi Osvobozeného divadla Klobouk ve křoví připraví i několik koncertních novinek.

„Letní poloscénická verze Dvořákovy opery Rusalka se rozezní v zahradě zámku Blatná. Její scénická verze patří mezi nejoblíbenější tituly na Otáčivém hledišti. A v srpnu nezapomeneme ani na českobudějovické publikum. Malé divadlo se ukáže na městské radnici i v prostorách Biskupské zahrady. Na sklonku léta se s našimi diváky potkáme v Chřešťovicích, kde letní plenérové hraní završíme u kostela sv. Jana Křtitele Prodanou nevěstou,“ uvedl ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek

A právě Prodaná nevěsta se v Chřešťovicích odehraje na úplně stejném místě, kde se v roce 1973 natáčela opera Čertova stěna. „Když pan režisér přijel poprvé měl jedno přání. Chtěl, aby tam někdo přivedl krávu, kozu, ovce a hejno slepic. Přiznám se, že mi málem vypadly oči z důlků, ale velmi se na to těším, protože je to zase něco nového a neprozkoumaného,“ popsal starosta obce Albrechtice nad Vltavou Miroslav Ušatý

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Facebook Jihočeského divadla

Štítky Jihočeské divadlo, léto, program, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.