úterý 20. října 2020 Vendelín

Letní kino Háječek zahájí filmy Na samotě u lesa a Pomáda

Letní kino Háječek si vzaly o víkendu do parády desítky dobrovolníků, aby se kino mohlo ve čtvrtek 2. července otevřít divákům. Ti si vybrali pro první večery filmy Na samotě u lesa a Pomáda. Vstupenky jsou již v prodeji.

Promítat se bude od 21:30, ale brány letňáku se otevřou divákům již v sedm hodin večer. „Přejeme si, aby lidé přišli dřív nasát letní atmosféru, dát si něco dobrého k pití a jídlu a vychutnali si inovace, které jsme pro ně Háječku připravili,” říká Kristýna Novotná, členka spolku Asociace jihočeských audiovizuálních tvůrců, který nově letní kino provozuje.

Vstupné na všechny filmy je 50 korun a diváci si mohou vstupenky koupit online, aby nemuseli čekat ve frontě u pokladny. A kdyby náhodou večerní program zhatilo počasí, peníze se jim vrátí automaticky na účet.

Na zahájení se můžete těšit na živý hudební doprovod, velkou obrazovku s ukázkami z programu a zvelebený prostor. Na tom o víkendu pracovalo více než třicet dobrovolníků. „Je úžasné, jakou energii nám dobrovolníci do letňáku přinesli. Všichni pracovali zdarma, protože jim na letňáku záleží a mají ho rádi,” říká Milan Pleva, další člen z týmu provozovatelů a dodává, že nyní se již diváci nemusí bát si sednout na lavice nebo si odskočit na toaletu. „Vysmejčili jsme, co jen šlo a přidali několik inovací. Přijďte do letňáku dříve a uvidíte,” láká Milan Pleva.

Filmy a tématické večery

Provozovatelé zatím zveřejnili program na prvních čtrnáct dní v červenci. Kromě zmíněného zahájení, bude mezi hlavní lákadla jistě patřit premiérový film 3Bobule v sobotu 11. července. I k Bobulím připravují provozovatelé tématický večer plný programu. Diváci budou moci degustovat osm vzorků moravského vína a k tomu jim pro navození atmosféry zahraje cimbálovka.

Dalším tematickým večerem bude klasika, která vás zavede do Itálie, konkrétně na Prázdniny v Římě. V prostoru pod hvězdami budete díky tomu moci spatřit i jednu hvězdu na plátně, slavnou a krásnou Audrey Hepburn. Kromě zmíněných tematických večerů přijďte do letňáku na filmy Skyfall, Trhák, V síti nebo Mizerové navždy.

Českobudějovický designer Martin Hrabánek připravil pro Letní kino Háječek novou vizuální identitu. „Identita a logo se tedy skládá hlavně z myšlenky stromů, promítačky, hvězd a pocitu z místa, které chce Háječek navodit,” přibližuje divákům vznik loga Martin Hrabánek.

Provozovatelé chtějí do tvorby programu zapojit i diváky a ti mohou na ​Facebooku Letního kina Háječek během léta odpovídat na anketní otázky. Nyní například na téma, zdali máte raději sladký nebo slaný popcorn.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo6 čtenářů

Autoři

Štítky letní kino, Háječek, filmy, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.