středa 27. května 2020 Valdemar

Oblíbené českokrumlovské Svatováclavské slavnosti již klepou na dveře

Tradiční Svatováclavské slavnosti vypuknou už v pátek 25. září v Českém Krumlově. Jak je již zvykem, těšit se můžete na bohatý program, stánkaře, folklórní festival a vůbec dny plné zábavy.

„Svatováclavské slavnosti jsou oslavou nejen patrona české země, ale také podzimního času, jeho barev a vůní. Zvu všechny návštěvníky, aby si užili letošní velice pestrý program slavností a jedinečnou atmosféru, která Český Krumlov naplní,“ uvedl českokrumlovský starosta Dalibor Carda. Ten slavnosti zahájí v pátek odpoledne. Mezitím už se na náměstí Svornosti objeví stánky.

Český Krumlov bude tradičně plný života a radosti. V ulicích města budou tanečníci a v podvečer se náměstí ponoří do folkové muziky. Vystoupí Nezmaři, Epydemy a Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem.

Pokud dáváte přednost sborovému zpěvu, nenechte si od 19 hodin ujít slavnostní koncert krumlovské Perchty, který se uskuteční v kostele Božího Těla.

Program slavností bude samozřejmě pokračovat i v sobotu, kdy do Českého Krumlova dorazí také zahraniční folklórní soubory - Vela Luka z Chorvatska a The Rebel Pipers - Pises and Drumes ze Skotska. Prostor v programu ale dostanou i české soubory, jako je Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštem či třeba Děcka ze Skoronic.

Každoroční tradicí, na kterou se těší nejeden Václav, je společné fotografování všech Václavů a Václavek. Chcete mít jedinečnou vzpomínku? Nyní máte možnost. Zároveň se budete moci podepsat do pamětní knihy Svatováclavských slavností. Chybět nebudou ani soutěže, třeba o nejstaršího Václava. Setkání proběhne na náměstí v sobotu v 17:30.

Program je velmi rozsáhlý. Pokračovat bude i v neděli a pondělí, proto doporučujeme pečlivě pročíst program na webu.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.