St 19. 8. 2026Ludvík
Zprávy

Kdo je zodpovědný za úklid cest ve Stormovce?

HHawky2 minuty čtení14. 9. 2011, 9:20
střepy ve Stromovce
střepy ve Stromovce

Ano právě toto téma mj. zajímá naše čtenáře, kteří se s tímto dotazem na Budějckou Drbnu obrátili. Zarazilo je totiž, že se ve Stromovce zřejmě cesty a pěšiny prakticky neuklízí. Několikráte totiž lesoparkem projížděli na kolech a pokaždé na stejných místech narazili na střepy.

Nemusíme samozřejmě zdůrazňovat, že pro každého cyklistu je píchnutí kola nepříjemnou záležitostí. O to víc to naštve na cestách, které jsou k projížďkám na kole určené.

Ovšem píchlé kolo není ještě to nejhorší. Dalším daleko závažnějším problémem je možnost zranění procházejících se dětí, upadnuvších bruslařů, nebo venčících se pejsků. Není lepší se o cesty řádně starat, pravidelně je čistit a nečekat, až se něco opravdu přihodí? 

Snažili jsme se pro naše čtenáře zjistit, kdo je tedy za údržbu chodníků ve Stromovce zodpovědný. Dnes jsme na náš dotaz obdrželi odpověď od paní Gabriely Prokopové z odboru správy veřejných statků Magistrátu České Budějovice. Věříme, že její vyjádření pomůže v lepší orientaci těm, kteří neví na koho se obrátit s výše uvedeným problémem. 

  • Chodníky ve Stromovce nejsou zařazeny do harmonogramu pravidelného úklidu.
     
  • Chodníky jsou kontrolovány při pracovních pochůzkách v dané lokalitě.
     
  • Jednorázově se provádí strojní čištění. Pokud je například problém se spadem větví, je strojní čištění kombinované s ručním úklidem.
     
  • Čištění provádí firma A.S.A. České Budějovice s.r.o., naposledy bylo provedeno minulý týden.
     
  • V předešlém období nebyla přijata žádná konkrétní stížnost na výše uvedený problém.
     
  • Pořádek je i záležitostí občanů, kteří se v dané lokalitě nacházejí

Budějcké Drbně nezbývá než poradit těm z vás, kteří se s podobným nepořádkem setkají a vadí jim, aby se obrátili buď na odbor správy veřejných statků Magistrátu města České Budějovice, nebo přímo na firmu A.S.A. České Budějovice s.r.o.. Ti se postarají o jeho odstranění.

Zároveň děkujeme paní Prokopové za odpověď.

 

foto: Jakub Matoušek

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Na Třeboňsku Auto sjelo auto do rybníka. Hasiči ho vytáhli jeřábemDoprava

Na Třeboňsku Auto sjelo auto do rybníka. Hasiči ho vytáhli jeřábem

Neobvyklý zásah zaměstnal ve středu ráno hasiče na Třeboňsku. Nedaleko Horních Slověnic skončilo osobní auto v rybníku. Na místo vyrazily dvě profesionální jednotky, které vůz následně pomocí jeřábu vyprostily.

Slunce v Prachaticích pomáhá bojovat s vlhkostí a chlademSpolečnost

Slunce v Prachaticích pomáhá bojovat s vlhkostí a chladem

Vlhká chalupa, zatuchlá garáž nebo nevytápěná dílna znamenají problém, který majitelé běžně řeší větráním, odvlhčovačem nebo přitápěním, tedy další spotřebou energie. V Prachaticích jdou jinou cestou. Firma PROSTOR-design vyrábí teplovzdušné solární panely, které ke svému provozu nepotřebují elektřinu ze sítě. Stačí jim slunce.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook