čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

Méně plesů, střídmější program. Jihočeši šetří

Plesů na jihu Čech v posledních letech mírně ubylo. Někteří organizátoři v době ekonomické krize šetřili. Vstupné se ale nezměnilo, pohybuje se od 250 do 700 korun.

O něco podražily služby, třeba platby za zvukové a světelné aparatury. Stálicemi jsou plesy maturitní, především v menších obcích pak bály myslivecké, hasičské a rybářské.

V českobudějovickém DK Metropol se podle ředitele Petra Holby ročně uskuteční kolem padesátky plesů a tanečních zábav, ubyly některé firemní. „K nejnavštěvovanějším patří Ples Budvaru. Konat se bude v únoru a pro návštěvníky bude tradičně připravena ochutnávka ze světové nabídky piv,“ řekl Holba.

Tradičním je také Myslivecký bál, který nabízí lákavou tombolu, ale také digitální střelnici na kachny a zvěřinové speciality v restauraci. Stálicemi v kalendáři akcí je třeba charitativní ples rotariánů, Velký mediální ples či Reprezentativní ples Jihočeské univerzity. Ten se tentokrát ponese v duchu elegance 20. a 30. let minulého století.

Podle šéfů kulturních center v kraji jenom minimum organizátorů využívá k uspořádání plesu profesionálních agentur, většina spoléhá na své síly. Vstupenka tak jen výjimečně stojí kolem 1000 korun, návštěvníci je pořídí většinou za 250 až 700 korun.

Snad nejpestřejší program nabízí první reprezentační ples města v Českém Krumlově. „O přátelské přijetí se na plese postarají oživlé postavy z Maškarního sálu za doprovodu Krumlovského komorního orchestru. Večerem všechny provede Dalibor Gondík, bude předtančení a show Jana Ondera s Lucií Hunčárovou a také baletní humoreska Jihočeského baletu,“ vybrala z programu mluvčí radnice Olga Kneiflová.

Třeba ve strakonickém kulturním domě se od ledna do poloviny března uskuteční dvanáct plesů, k tradičním patří Vojenský ples a ples společnosti ČZ, města a Měšťanského pivovaru. Plesovou sezonu ukončí masopustní veselice, které budou nejen ve městech, ale v každé větší jihočeské vesnici.

Zdroj: ČTK

Štítky ples, jižní Čechy, program, nabídka, ceny, maturitní ples, Ples Budvaru, Myslivecký bál

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.