úterý 2. června 2020 Jarmil

Světový svátek hudby přišla oslavit jen hrstka Budějčáků

Sobota se v jihočeské metropoli nesla ve znamení hudby. Budějčáci měli možnost zařádit si na charitativní Benefici pro Centrum Bazalka i na rockové hvězdy při Vítání léta. V centru se slavil světový svátek hudby, který se však nestal nejvyhledávanější událostí dne.

Akci otevřela skupina s názvem Cantus firmus. Renesanční hudba skvěle doplňovala atmosféru Piaristického náměstí, kde posedávalo několik lidí a odpočívalo u šálku dobré kávy. Další oslavující hudebníky bylo možné vidět na náměstí Přemysla Otakara II., kde už bylo lidí o trochu více.

„Je možné, že hodně lidí nepřišlo, protože dopředu nebylo jasné, jaké skupiny budou účinkovat. Ještě ke všemu došlo dnes ke změně a nějaká hudební vystoupení ubyla. Působilo to na mě dost nejistě, taky jsem se rozhodoval, jestli do města vůbec vyrazím,“ sdělil Budějcké Drbně svůj názor Pavel Kantůrek.

I přesto hrála skupina Big Band Symphonic jako o život a dirigent dokonce vyzýval diváky k tanci, jak je tomu prý v tento den zvykem ve Francii. Bohužel nikdo na druhém největším čtvercovém náměstí v České republice nenašel odvahu zatančit si charleston.

Budějcká Drbna hledala další hudebníky, kteří byli napsáni v programu, ale bohužel neměla to štěstí a například v ulici U Černé věže v daný čas nikoho neobjevila.

„Je sice hezké vědět, v kolik hodin koncert začíná, ale také by mělo být uvedeno, jak dlouho trvá. Jelikož takhle tu nejspíš běháme zbytečně a místo toho už jsme mohli poslouchat jinou kapelu někde jinde,“ řekla Lenka Maláková, kterou Drbna potkala v ulici Doktora Stejskala.

Třešinkou na dortu se stal jam session v podání dvou Francouzů v Čajírně a Kafírně. Ti se do Českých Budějovic dostali díky Francouzské alianci, která je na akci pozvala z Prahy, kde oba dva již několik let žijí.

Kytara spolu s bongem vytvářely perfektní atmosféru na místě, kde sice seděli jen tři posluchači, ale všichni byli z energicky nabitého vystoupení nadšení, a to včetně Budějcké Drbny.

Štítky Světový svátek hudby, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.