pátek 19. srpna 2022 Ludvík

Odboráři v Českých Budějovicích budou ve čtvrtek zřejmě stávkovat

Odboráři v dopravě v Českých Budějovicích chtějí ve čtvrtek zřejmě vstoupit do stávky, přestože té původně plánované pondělí se zúčastnit neměli. Jak neděli uvedl předseda odborového svazu Dopravního podniku města Jaromír Kohout, změnit rozhodnutí přimělo dopraváky chování vlády.

"Nejsme ještě pevně rozhodnuti, nicméně budeme v pondělí s vedením jednat. Jsme však rozhodnutí stávky se zúčastnit, protože to, co v minulých dnech předvedla vláda, je něco nemyslitelného," uvedl odborový předák budějovické organizace DOSIA Jaromír Kohout.

Ve čtvrtek by se tak v krajském městě zastavilo okolo 70 až 80 autobusů i trolejbusů. "Týkalo by se asi zhruba 100 lidí. Většina z nich je zajedno a jsou rozhodnuti do stávky vstoupit. Stávka by měla být dle našeho názoru celodenní," podotkl odborový předák.
V původně avízované pondělní stávce českobudějovičtí pracovníci v dopravě figurovat neměli. "Budějovice najížděly na nový systém jízdných řádů a některých tras. Nechtěli jsme, aby byli cestující zmateni a navíc neměli čím jezdit. Poté, co jsme zjistili, jak se vláda chová, jsme ale odhodláni, že teď už neustoupíme," dodal Kohout.

Autor: René Kekely, Mediafax

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Wolenby

To určitě....., ale podstatu stávky opravdu nechápu....

pondělí, 13. června 2011, 12:44

Franta Branta

V budějovicích to zas takovej problém neni...člověk dojde :)

pondělí, 13. června 2011, 11:24

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.