Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie
Bez reklam

Budějovický radní Viktor Vojtko je jedním z kandidátů na post ministra školství

Poslanec a radní města České Budějovice Viktor Vojtko (STAN) je jedním z kandidátů na post ministra školství. Bývalý náměstek primátora to potvrdil Budějcké Drbně s tím, že definitivní rozhodnutí nepadlo. Jasno by mělo být do konce tohoto týdne.

O možných kandidátech se spekuluje od odchodu Petra Gazdíka (STAN). Důvodem jeho odstoupení z funkce je kontakt s jedním z obviněných v kauze údajných úplatků okolo pražského dopravního podniku. Server Seznam Zprávy dnes označil za případné nástupce středočeského poslance Ondřeje Lochmana a také dalšího poslance a radního města České Budějovice Viktora Vojtka. Nového ministra hledá hnutí STAN ve svých řadách. 

Vojtko informaci Budějcké Drbně potvrdil. „Mohu potvrdit, že jsem byl mezi těmi, kteří byli osloveni ohledně této pozice. Zatím je to předčasná záležitost, protože definitivní rozhodnutí nepadlo. Určitě si vážím toho, že ve mně mají kolegové důvěru, ale zatím není nic úplně jasné. Chtěl bych to prodiskutovat s ostatními kandidáty a kolegy. Je tam řada kvalitních lidí, kteří mohou tuto pozici dobře zastávat,“ řekl dnes redakci. 

Viktor Vojtko začínal s komunální politikou v Českých Budějovicích, kde se stal zastupitelem a náměstkem primátora pro školství a cestovní ruch. V uplynulých volbách se stal také poslancem a krátce poté oznámil, že bude v krajském městě dál působit jako radní pro IT a cestovní ruch. Kromě politické kariéry je od roku 2005 vysokoškolský pedagog a vědec na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Pochází ze Šumperku, ale v roce 2005 se přestěhoval do Českých Budějovic. 

Podle serveru Seznam Zprávy měli být osloveni i další kandidáti, kteří odmítli. Měli to být například poslanci Vladimír Balaš a Jan Berki či místostarostka středočeských Psár Martina Běťáková. Kandidáta na ministra školství chce STAN představit do konce týdne, řekl předseda STAN a ministr vnitra Vít Rakušan. Jméno se mají dozvědět jako první Piráti, protože šla obě uskupení společně do voleb, informoval zpravodajský portál České televize.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Piráti

Štítky politika, Viktor Vojtko, ministerstvo, školství, vláda, ministr školství, Starostové a nezávislí, České Budějovice, Drbna.cz, Petr Gazdík, Ondřej Lochman, Seznam Zprávy, Dopravní podnik hl. m. Prahy, Vít Rakušan

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Budějovický radní Viktor Vojtko je jedním z kandidátů na post ministra školství  |  Politika  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.