úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Tři nové ulice v budějckém Rožnově už mají jména. Po boxerovi, architektovi a malíři

Malíř, grafik a pedagog, ale také architekt a boxer. To jsou obory tří významných osobností, jejichž jména ponesou tři nové ulice v budějcké části Rožnov. Rozhodli o tom městští zastupitelé.

Ulice v těsné blízkosti českobudějovického hřbitova se bude jmenovat Za Otýlií a další tři komunikace v Rožnově ponesou jména významných osobností.

A to malíře, grafika a pedagoga J. R. Schustera, který žil v letech 1888 až 1981. Architekta Bohumila Böhma (1926 až 2004), který se angažoval v návrzích zástavby po domech za války v Českých Budějovicích vybombardováných a který je také autorem návrhu na českobudějovický plavecký stadion.

Třetí ulice se bude jmenovat po boxerovi Josefu Němcovi, evropském šampionovi z roku 1963, který byl bronzový na olympijských hrách v Římě roku 1960 a který získal jedenáct titulů mistra Československa v těžké váze. Josef Němec se po skončení vlastní boxerské kariéry věnoval přípravě mládeže. Zemřel v roce 2013, v nedožitých osmdesáti letech.

„Původní návrh v případě odsouhlasené ulice Josefa Němce byl Třísovská, což by připomínalo nejjižnější oppidum na území našeho kraje. Při jednání zastupitelstva byl ale vznesen návrh pojmenovat ulici po vynikajícím sportovci, který našel v podstatě jednostranně kladnou odezvu,“ uvedl českobudějovický primátor Jiří Svoboda, který právě dnes, v úterý 20. června přijme úspěšné mladé boxery z Box clubu táty Němce.

Štítky ulice, boxer, Josef Němec, architekt, Bohumil Böhm, malíř, J. R. Schuster

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.