Ceny Zlatá pivní pečeť získalo na 28. ročníku Mezinárodního pivního festivalu v Českých Budějovicích pětašedesát pivovarů. Nejvíc Bernard, Heineken i Rodinný pivovar Zichovec, dále Černá Hora, Starobrno, Holba, Budvar, Poutník, Litovel, Primátor, Protivín, Dalešice, Staropramen či Pivovar Jadrníček z Náměšti na Hané. Vyplývá to z výsledků soutěží, které zveřejnil Alois Srb z pořadatelské agentury Revel. Festival skončí v dnes, sobotu 17. února
Při Mezinárodním pivním festivalu v Českých Budějovicích soutěžilo víc než 250 pivovarů, 603 degustátorů posoudilo kvalitu 1200 vzorků. Ocenění ve dvaatřiceti pivovarských kategoriích včetně ciderů předají pořadatelé právě dnes, v sobotu 17. února, v českobudějovickém kulturním domě Gerbera. Právě tam je festivalová část pro veřejnost. Ceny dostanou pivovary, které skončily na prvních třech místech.
Soupeřily nadnárodní koncerny, středně velké tuzemské pivovary i minipivovary. Mezi světlými desítkami zvítězil TAS z Pivovaru Černá Hora, v kategorii světlý ležák obsadil první tři místa Bernard z Humpolce s jedenáctkou Humpoleckou, Třebíčskou a Břeclavskou.
V kategorii kvasnicové pivo má zlato s dvanáctistupňovým Svátečním ležákem, získal v ní i třetí místo. „Je to vysokou kvalitou všech výrobků, které Bernard má, většina jich je stále na špici. Takových pivovarů je tady více. Je třeba vzít v úvahu Černou Horu, která tu získala několik ocenění, je tu velký podíl Heinekenu, jak České republiky, tak Slovensko. Je vidět, že v těchto firmách mají stále nastavenou vysokou laťku,“ řekl Alois Srb z pořadatelské agentury Revel.
ČTĚTE TAKÉ: O Zlatou pivní pečeť se v Budějcích utká přes dvě stě pivovarů z různých koutů světa
Pivovar Černá Hora získal s Velenem druhou příčku v sekci pšeničných piv, v níž vyhrál Primátor, a druhé místo s Black Hill Ciderem v kategorii tradiční cider. Heineken získal druhá místa se světlým Starobrnem i světlým prémiovým ležákem Drak, bodoval také s tmavým Zlatým Bažantem, první místo obsadil s jeho nealko verzí, zvítězil rovněž v ochucených ciderech. Dvě třetí místa, s tmavým ležákem B: Dark a s bezovým Pardálem, obsadil národní podnik Budějovický Budvar. „Tyto dva produkty získaly ocenění i v minulém roce a je vidět, že jsou to nadstandardní výrobky,“ podotkl Srb.
Mezi prémiovými světlými ležáky vyhrál Pivovar Holba, ve světlých speciálech pelhřimovský Poutník, v polotmavých pivech Démon z Vysokého Chlumce. Nejlepším tmavým ležákem je Lobkowicz z Pivovaru Protivín. Rodinný pivovar Zichovec z Loun bodoval čtyřikrát, vyhrál s černou sedmnáctistupňovou ipou Baby Revolution a dvacetistupňovou ipou Ježíšek.
Poprvé se festivalových degustací účastnily pivovary z Chile a Mexika, nejvíce zahraničních výrobců bylo ze Slovenska. Festival nabízí 200 druhů piv.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.