čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Jihočeský kraj opět přispěje žákům na lyžařské kurzy. O peníze mohou školy žádat od půlky září

Téměř devět milionů korun má letos Jihočeský kraj připraveno pro žáky, kteří by se z ekonomických důvodů nemohli zúčastnit lyžařských kurzů. Každé dítě může získat až pět tisíc korun. O příspěvek mohou rodiče žádat od poloviny září.

Cílem Dotačního programu Jihočeského kraje je finančně podpořit žáky středních škol zřizovaných krajem, kteří by se z ekonomických důvodů nemohli zúčastnit lyžařského výcviku. „Dalším aspektem, proč považujeme za důležitou účast všech dětí na lyžařských kurzech, je rovina sociální. Absence na podobných akcích, se totiž může neblaze promítnout do fungování kolektivu třídy, který se tu, jak ostatně známe všichni z našich mladých let, má utužovat.  Nikoli z něj někoho selektovat. A kurz je navíc i součástí učebních osnov,“ připomněla hejtmanka kraje Ivana Stráská.

Pro žáky má kraj vyčleněno téměř devět milionů korun a každé dítě může získat maximálně pět tisíc. O příspěvěk mohou školy žádat do 25. října do 12 hodin.

Dotaci lze využít na dopravu, ubytování či skipasy

Pravidla dotačního programu upřesnil náměstek hejtmanky Pavel Hroch: „Finanční podpora je určena pro žáky středních škol zřizovaných Jihočeským krajem. Jedenkrát na něj budou mít nárok středoškoláci a dvakrát, v rámci povinné školní docházky, žáci osmiletých gymnázií. Žádat o ni může zákonný zástupce žáka, případně sám zletilý žák u ředitele školy. V jeho kompetenci je pak finální přidělení příslušné částky.“

Dotaci lze pak využít na dopravu na lyžařský kurz v případě použití veřejných dopravních prostředků, ubytování, stravu, skipasy, zapůjčení lyžařského vybavení a seřízení lyží. 

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.