pondělí 21. září 2020 Matouš

Let Praha – Budějce? O spojení projevil zájem nový dopravce, chce využít zájmu asijských turistů o jih Čech

Zaletět si z Prahy do Budějc? Nyní sci-fi, během několika měsíců by ale mohlo jít o realitu. O spojení s hlavním městem a modernizovaným letištěm měl podle týdeníku Euro projevit zájem nový dopravce, který chce využít zájmu turistů z Asie o lokalitu jižních Čech. O jakého dopravce jde zatím není jasné. Linka by ale měla údajně na letišti přistávat během několika měsíců.

„Mohu potvrdit, že se nějaká jednání vedou, ale komunikaci téhle věci bude muset zahájit sám dopravce. Je to především jejich věc, my jsme jen letiště,“ uvedla mluvčí Martina Vodičková.

Podle týdeníku Euro by měla linka sloužit čínským turistům. Nový dopravce chce totiž využít jejich zájmu o Jihočeský kraj, zejména pak o Český Krumlov. Linka by měla být údajně spuštěna během několika měsíců.

O plánovaném spojení ale zatím v Praze nikdo neví. „Letiště Praha vede kontinuální jednání s celou řadou dopravců o možnostech případných nových přímých leteckých spojení z Prahy. Jednáme o linkách dálkových, evropských i regionálních. Nicméně, v tuto chvíli nemáme od žádného z dopravců potvrzené přímé letecké spojení mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Rozhodnutí o oznámení nové linky je vždy na straně letecké společnosti,“ uvedl Roman Pacvoň, mluvčí společnosti Letiště Praha.

V minulých letech se spekulovalo také o tom, že by se z budějckého letiště mohlo létat například do Dubaje. Tato jednání ale podle mluvčí aktuálně nepokračují. „Teď to pro nás není prioritní. Musíme se soustředit na to, abychom měli letiště řízené v IFR provozu, a pak až se o tom bude uvažovat,“ doplnila Vodičková. Podle ní je ale o spojení stále zájem a bude předmětem dalších jednání.

Čtete také:

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo6 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky Letiště České Budějovice, České Budějovice, Jihočeský kraj, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zipe Pezi

Na letadla bude dost! Jen co (jako obyčejně) kraj zruší další autobusové linky a osobní vlaky (ty uměli za dědka Žemličky, Zimolova poraděnka pro likvidaci železnice, nejlépe). Pak bude rwy a éra pozlaceny. Vítejte v gubernii plné kocourkovských rozhodnutí, hloupých, ale bohatých provinčních úředníků, v provincii, kde venkovani auty ucpou ve městech každý plácek. Vítejte v Retrozemi.

středa, 15. ledna 2020, 11:51

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.