pondělí 17. května 2021 Aneta

VÝSTRAHA: Na Česko se žene vichřice, zasáhne celý Jihočeský kraj

, aktualizováno 9. února 2020, 8:00

Silný vítr s vysokým stupněm nebezpečí by měl na území Jihočeského kraje udeřit v neděli v šest hodin večer. Meteorologové vydali výstrahu, která upozorňuje na možné nebezpečí. Mohou padat stromy a hrozí i poškození na budovách. Lidé by měli omezit pohyb venku. Silný vítr by měl v nárazech dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině.

Výstraha je v platnosti od nedělní šesté hodiny večer a platí až do úterní šesté hodiny večerní a platí pro celý Jihočeský kraj. Hrozí pád stromů a vyloučeny nejsou ani škody na majetku. Silné poryvy větru mohou omezit dopravu. Meteorologové také upozorňují na možné převrácení prázdného nákladního auta. 

„Doporučujeme sledovat vývoj situace na internetu Českého hydrometeorologického ústavu. Lidé by si měli zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty a zabezpečit skleníky. Omezit pohyb venku i jízdy autem. Nezdržovat se a neparkovat zejména v okolí starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů. Nechodit do lesa a nepřibližovat se ke spadlým drátům elektrického vedení. V případě nutnosti jízdy jet maximálně opatrně a pomalu,“ uvedli meteorologové na svém webu. 

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky počasí, vítr, nebezpečí, výstraha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.