pondělí 30. března 2020 Arnošt

Policisté a hasiči testovali průjezdnost ulic pro záchranné složky

Řidiči stojící na místech, kde nemají co dělat. To je problém, který trápí složky integrovaného záchranného systému snad v každém městě. Policisté proto vyrazili na kontrolu těchto míst a začali v Blatné.

Těžká výšková technika do ulic v Blatné vyrazila ve čtvrtek ráno. Hasiči v rámci cvičení testovali průjezd ulicemi sídliště Nad Lomnicí. „Policisté v prostorách sídliště zjistili v ranních hodinách jednoho přestupce, který své auto zaparkoval právě na zakázaném místě. Poté následoval samotný průjezd vozidel hasičů a policistů,“ uvedla tisková mluvčí policie Jaromíra Nováková

Auta průjezd blokují hlavně v nočních hodinách. Většina řidičů si podle policie neuvědomuje, že krizová situace, kdy je důležitá každá minuta pro rychlý zásah, může skončit fatálními následky. „Při stání musí zůstat volný jízdní pruh široký alespoň tři metry pro každý směr jízdy a při zastavení alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně tři metry pro oba směry jízdy,“ dodala mluvčí. 

Policisté a strážníci se budou na vybrané lokality soustředit opakovaně. Řidičům může být za porušení zákona uložena pokuta příkazem na místě až do výše dvou tisíc korun nebo jejich přestupek bude řešit správní orgán.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Foto pcr.cz

Štítky policie, hasiči, cvičení, zásah, pokuta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.