Pá 28. 8. 2026Augustýn
Společnost

Na vojenském plese se vybrala rekordní částka pro charitu

Tisková zprávaJakub Kuneš1 minuta čtení16. 2. 2020, 16:49
Na vojenském plese se vybrala rekordní částka pro charitu
Foto: Budějcká Drbna

Tanec, zábavu, ale i pomoc postiženým dětem – to vše nabídnul jedenadvacátý reprezentační ples 25. protiletadlového raketového pluku, který se uskutečnil včera v Domě kultury ve Strakonicích.

Na jeden z nejoblíbenějších plesů ve Strakonicích dorazil i velitel Vzdušných sil Armády ČR generálmajor Petr Hromek, bývalý zástupce náčelníka Generálního štábu – ředitel Stálého operačního centra Ministerstva obrany generálmajor Jiří Halaška, strakonický místostarosta Rudolf Oberfalcer a další hosté.

Celý večer hrála k tanci a poslechu hudební skupina Melodion. Milovníci cimbálové muziky si zase vychutnali vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš.

Program zpestřila dvě taneční vystoupení. Návštěvníci zhlédli americký step clogging v podání strakonického souboru Rozálie a vášnivou salsu, kterou předvedla taneční škola Salsa Escuela z Českých Budějovic.

Proběhla také dobrovolná finanční sbírka ve prospěch základní a mateřské školy speciální ve Strakonicích. Ta se stala již nedílnou součástí vojenského plesu. Během sobotního večera se podařilo vybrat rekordních 32 tisíc korun. Pro srovnání loňský výtěžek činil 18 tisíc korun. Symbolický šek převzala vedoucí mateřské školy Marie Havelková od velitele strakonického útvaru plukovníka Jána Sedliačika.

Nechyběla ani půlnoční tombola. Slavnostní atmosféru vojenského plesu umocnili praporečníci s bojovými prapory a členové českobudějovického Klubu vojenské historie Čeští lvi v dobových uniformách. Moderátory večera byli kapitánka Jana Samcová a kapitán Roman Chytil.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Kvůli úniku čpavku museli ve Strakonicích zasahovat hasiči ve speciálních oblecíchStrakonicko

Kvůli úniku čpavku museli ve Strakonicích zasahovat hasiči ve speciálních oblecích

Na zimním stadionu ve Strakonicích dnes dopoledne unikal čpavek. Hasiči museli připravit dekontaminační stanoviště a vybavit se ochrannými obleky.

Vydejte se za voňavou historií do Muzea JindřichohradeckaKultura

Vydejte se za voňavou historií do Muzea Jindřichohradecka

V jezuitském semináři na Balbínově náměstí v Jindřichově Hradci můžete až do 13. října navštívit výstavu s názvem Bylinky a koření na léčení i vaření. Výstava odhaluje fascinující svět léčivek, které byly po staletí součástí každodenního života.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook