úterý 31. března 2020 Kvido

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Sedíte doma? Naprogramujte si vlastní hru s Czechitas

V souvislosti se stále častější karanténou a zákazem vycházení připravila nezisková organizace Czechitas online kurz základů programování pro všechny. V jedenácti krocích v jedenácti dnech vás Czechitas provedou programováním v jazyce JavaScript, což je objektově orientovaný programovací jazyk, využívaný při tvorbě webových stránek.

Celý tutoriál i hra jsou pojaté tak, aby to zvládl úplný začátečník. IT totiž není jen nudný shluk závorek, písmen a číslic. Cílem je ukázat, že IT může být zábava pro všechny. 

„V těchto dnech je důležité udržet si pozitivní přístup a najít si i doma způsob, jak se vzdělávat. Proto jsme v Czechitas vyvinuli jednoduchý tutoriál, který naučí všechny základům programování. Výsledná hra by měla vypadat, jako hra PAC-MAN, kde budete sbírat vitamíny na posílení imunity. Zvládnout hru naprogramovat by měli s pomocí manuálu všichni a nezáleží na vstupních znalostech,” dodává Dita Přikrylová, zakladatelka Czechitas.

V případě, že děti budou chtít programovat samy, je doporučený věk 13 let a více. U mladších dětí je nejlepší programovat hru společně s rodiči. Tutoriál vznikl také u příležitosti čtyřicátého výročí legendární hry PAC-MAN, která spatřilo světlo světa 21. 5. 1980.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

PR text

Štítky Czechitas, IT, počítačová hra, programování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Tina Petersen

Děkuji doktoru Zuzu za pomoc při získávání mého manžela zpět a za to, že mě miluje a miluje mě a své děti. Jeho kouzelná práce je skutečně skutečná a já jsem se setkal. Pomohl mi také vyřešit můj problém s artritidou, se kterým se zabývám celá léta. Věřím, že někdo tam potřebuje jeho pomoc. Ať už prožíváte jakýkoli problém nebo potíže a myslíte si, že je ztracena veškerá naděje, doktor Zuzu vám může pomoci dostat se z té okolnosti, která vás obtěžuje. Kontaktujte doktora Zuzu nyní prostřednictvím jeho e-mailu: doctorzuzutemple@gmail.com nebo WhatsApp ho přes +2347013499818 a také kontaktujte doktora Zuzu na Viber přes +2347013499818

Dnes, 10:25

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.