čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Město stále počítá s výstavbou aquaparku. Projekt chce začít připravovat letos

Už několik let se mluví o tom, že by se v Českých Budějovicích mohl začít stavět aquapark. Hýbat by se mohly začít ledy už v letošním roce. Radnice chce totiž začít připravovat kompletní projekt, na jehož konci by si lidé z Českých Budějovic a okolí mohli užívat vodních radovánek v lokalitě Čtyřech Dvorů.

Letošní rok bude podle náměstka primátora Viktora Lavičky ve znamení příprav. „Chceme připravit stavební program, provést veškeré vstupy, které potřebujeme,“ popsal Lavička.

Jako první na řadu by mělo přijít dotazníkové šetření, díky kterému chce město od obyvatel zjistit, co si od připravovaného projektu slibují. „Chceme vědět, jestli chtějí lidé další plavecký bazén, tobogány nebo třeba sauny,“ nastínil náměstek. Na základě dotazníku bude později připraven stavební program.

S výstavbou aquaparku počítá město stále v lokalitě Čtyřech Dvorů. Podle radnice jde o ideální lokalitu, která se nachází mezi dvěma největšími sídlišti v Českých Budějovicích, a aquapark tak bude v docházkové vzdálenosti pro velkou část obyvatel.

Spojení se sportovní halou

Stále je ve hře i varianta, že by byl projekt spojen s výstavbou nové sportovní haly. „Chtěli bychom to koncipovat jako modulový systém. Ten můžeme kombinovat jako vodní svět, saunový svět, tak i sportovní halu. Mělo by to být z nějaké analýzy potřeb. Dneska už ale víme, že tady ta hala chybí,“ představil plán Lavička.

Na základě podnětů od obyvatel a připraveného stavebního programu plánuje město ještě letos vypsání soutěže o návrh, která by aquapark nebo vodní svět v Českých Budějovicích posunula zase kousek blíž k realizaci.

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky aquapark, projekt, České Budějovice, Čtyři Dvory

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.