sobota 8. května 2021 Statní svátek

Krajský úřad rozváží roušky do škol. Ochranné prostředky putují do 288 zařízení

Zaměstnanci Krajského úřadu Jihočeského kraje ve spolupráci s hasiči pokračují v rozvážení roušek do jihočeských mateřských a základních škol a víceletých gymnázií. Do 288 zařízení rozdistribuují více než 763 tisíc kusů ochranných prostředků.

„Již včera proběhl závoz ze skladu Správy státních hmotných rezerv na krajský sklad, kde byly roušky rozděleny do jednotlivých škol po správních obvodech obcí s rozšířenou působností,“ shrnul David Hocke z odboru kanceláře jihočeského hejtmana.

Ve středu od ranních hodin pomáhají krajští hasiči s převozem ochranných prostředků do konkrétních obcí, které je následně budou předávat školám. „Do škol a školských zařízení zřizovaných Jihočeským krajem, MŠMT, do soukromých a církevních škol provedou přímý rozvoz řidiči krajského úřadu,“ dodal Hocke.

Do lavic se v pondělí vrátili žáci prvního stupně základních škol. Prezenční výuku obnovily také speciální školy a znovuotevřely se i školky, zatím ale jen pro předškoláky. Podmínkou prezenční výuky je pravidelné testování. Školy se zatím neotevřely kvůli špatné epidemické situaci na Děčínsku, kde byl termín odsunut o týden.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jihočeský kraj / Radek Šíma

Štítky Jihočeský kraj, školy, roušky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.