sobota 8. května 2021 Statní svátek

Budějčtí farníci připravili téměř 300 balíčků pro zdravotníky, chtěli jim vyjádřit vděčnost

Dohromady 280 balíčků předalo budějcké Pastorační středisko Krajské nemocnici České Budějovice, která je rozdělila zdravotníkům na odděleních s covidovými pacienty a také pracovníkům očkovacího centra. Balíčky obsahují drobné sladkosti, slané pochutiny, kávu, čaje, džusy, ale i jarní květiny v květináčích.

Jde o drobné dárky, které přinášeli lidé během Svatého týdne do kostelů nebo do kanceláře Pastoračního střediska. Do každého balíčku je přiložen také vzkaz zdravotníkům. „Doufáme, že naše balíčky potěší ty, kteří jsou v první linii boje s pandemií Covid-19. Zdravotníci se obětavě starají o naše nemocné spoluobčany a blízké již celý rok. Práce je to velmi těžká, jak po fyzické, tak po psychické stránce," řekla ředitelka Diecézního centra pro rodinu z Pastoračního střediska Biskupství českobudějovického Martina Fürstová.

Sama má zkušenosti z covidového oddělení. "Mám s tím i vlastní zkušenost, protože od listopadu pomáhám o víkendech v nemocnici v Jindřichově Hradci jako zdravotní sestra. Velmi dobře víme, že lidé si služby zdravotníků velmi váží a dali jsme jim možnost, aby svou vděčnost vyjádřili také něčím hmatatelným. Proto jsme během Svatého týdne v českobudějovických farnostech zorganizovali akci Balíčky pro zdravotníky," dodala Fürstová.

Inspirací Pastoračnímu středisku bylo Hnutí Fokoláre – Dílo Mariino v Praze, které spojilo tři farnosti a prostřednictvím vybraných balíčků vyjádřilo vděčnost zdravotníkům v nemocnici Motol. V Českých Budějovicích si organizaci na svá bedra vzalo Pastorační středisko, ke kterému se připojilo Hnutí Fokoláre, děkanství u sv. Mikuláše, farnost u sv. Jana Nepomuckého, salesiánská farnost u sv. Vojtěcha, společenství věřících při Růženeckém kostele, kostele Božského srdce Páně a kostele sv. Josefa.

Stejnou akci zorganizovali také farníci v Zubčicích, odkud darované balíčky putovaly do nemocnice v Českém Krumlově a v Lomnici nad Lužnicí.

Ohodnoť článek

Foto archiv Pastoračního střediska BCB

Štítky České Budějovice, farnost, Pastorační středisko, farníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.