pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Bond, James Bond. A kromě něj i severské krimi nebo hollywoodská klišé

Na Netflix dorazilo drama Služka nebo dánská kriminálka Kaštánek. Kromě série post-apokalyptických krátkých sci-fi filmů si můžete pustit i pořad o nejprofláknutějších hollywoodských klišé. Na HBO GO pak všechny fanoušky agenta 007 potěší filmy i dokument o něm.

Služka

Alex uteče i se svou dcerou od manžela alkoholika. Dušuje se, že ji manžel nebije, jen se jeho chování už nedalo zvládat. Nemá práci, nemá bydlení, nemá ani kde přespat a její matka, s níž má komplikovaný vztah, jí nebere telefon. Po noci strávené v autě nepochodí na sociálce, jelikož nemá zaměstnání. Na poslední chvíli ji ale místní pracovnice dohodí práci služky v pofidérní firmě, což je ale pro mladou matku lepší než nic.

Do hlavních rolí byly obsazeny skutečná matka s dcerou. Snaživou Alex ztvárňuje nadějná Margaret Qualleyová a Andie MacDowellová, která je slušně řečeno na ránu. Ze začátku si nejste jistí, jestli je tahle bosky chodící hlínu pojídající a v jiném vesmíru žijící ezoterička pod vlivem drog, nebo jí styl života postupně vymyl mozek. S postupujícím časem se však vybarvuje víc a víc a je jasné, že je nejspíš nejen zfetovaná, ale ani psychicky na tom není nejlíp.

Švihlá babička se dceři nedovolá do práce služky, tak zavolá svému zeti, ať si pro malou přijede. Jelikož Alex ale matce neřekla, že je její manžel násilník (což se dozvíme z flashbacků, jak šokující), tak na druhou stranu není čemu se divit. Tak trošku čekáte, kdy se objeví princ na bílém koni a mladou služku zachrání. To si ale budete nejspíš muset pár dílů počkat, pokud tento moment vůbec přijde.

Okolo Alex jsou všichni trošku mimo. Manžel, matka, šéfová v práci, i paní, které uklízí dům. A její dcera pořád řve. Máte tak tendenci ji fandit, ať se z mizerného života vyhrabe a nemusí v domě kde pracuje vyjídat lednici, aby měla co jíst, ani sem dojíždět v noci umývat šmouhy na nábytku. A při tom budete mít chuť prohodit McDowellovou oknem, protože ztvárňuje matku hlavní hrdinky skvěle. Seriál Služka je k vidění na Netflixu s českým dabingem.


Zdroj: Netflix

Kaštánek

Severské kriminálky několik let zpátky nabraly na popularitě a staly se žánrem samy o sobě, u kterého téměř s jistotou víte, že jejich sledováním nešlápnete vedle. To lze tvrdit i o dánském Kaštánkovi, podle předlohy autora populárního seriálu taktéž dánského původu Zločin.

Na místě brutální vraždy se u oběti najde figurka z kaštanů. Tato stopa pak provází dvojici detektivů při pátrání po vrahovi, který má nejspíš prsty i ve zmizení dcery známé dánské političky. Na kaštanech se totiž našly její otisky prstů. I přes to, že seriál má jen šest epizod, je jeho tempo poměrně vleklé, dává si na čas, atmosféru buduje velmi pomalu. Ne všem by tento styl vyprávění mohl vyhovovat.

Diváci skandinávských krimi jsou však na táhlejší tempo zvyklí, a tak určitě ocení i Kaštánka. Postavy jsou zajímavě načrtnuté a uvidíme, jak s nimi budou tvůrci pracovat. K vidění je tento kriminální seriál na Netflixu s českým dabingem


Zdroj: Netflix

Hollywoodská klišé pod palbou

Kolikrát jste se dívali na film a řekli jste si: „Tak tohle je takové klišé, já věděl, že se to stane.“ Že už se vám to stalo? Herec Rob Lowe vás provede těmi nejtypičtějšími klišé z hollywoodských filmů. Některá z nich znáte, jiná vás možná překvapí. Celý hodinový pořad je brán s humorem a komentuje jej řada známých herců.

Hollywoodská klišé pod palbou jsou zábavná jednohubka plná vtipných postřehů. Zaměří se na profláknuté romantické líbání v dešti, na utíkání slečen v hororových filmech před vrahem (zásadně na podpatcích), nebo na scény pohřbů, kde tajemná postava s černým deštníkem vše sleduje z povzdáli. Pokud jsou vám tato klišé povědomá a štve vás, že se opakují, nebo vás to dokonce baví, tento pořad z dílny Netflixu se vám bude zamlouvat.


Zdroj: Netflix

Oats Studios

Režisér Neill Blomkamp stojí za zajímavými sci-fi filmy, jako District 9 nebo Elysium. Také se vyžívá ve vizuálních efektech. Ve spolupráci s Oats Studios vyprodukoval sérii krátkých sci-fi filmů, jejichž společným tématem je post-apokalyptická budoucnost a její nejhrůznější scénáře. Jde o zajímavý projekt, jednotlivé díly nejsou dějově provázané, a tak si můžete vybrat, jaký se vám hodí. Podle stopáže, tématu, obsazení (hned v prvním díle hraje Sigourney Weaverová).

Vykreslení budoucnosti zdánlivě připomínají jiné žánrově příbuzné kusy. Například seriál Živí mrtví nebo film Příchozí. Vizuál včetně speciálních efektů občas připomíná více počítačovou hru než seriál, tento styl animace je však nejspíš záměrem tvůrců. Nejkratší čtyřminutový díl pak působí vyloženě jako sekvence vystřižená ze hry. Oats Studios přináší podívanou plnou robotů a dystopického utrpení.

Zdroj: Oats studios

Bond, James Bond

Když vystřídal charismatického Pierce Brosnana neznámý blonďák Daniel Craig, diváci nebyli nadšeni. Časem si k nim však našel cestu a dnes jej davy zbožňují a děsí se, do přijde po něm. V dokumentu být Jamesem Bondem poodkrývá Craig pozadí o patnáctiletém fungování v kůži agenta 007. Kromě vzpomínek herce, který chtěl s touto sérií už několikrát seknout, uvidíte také dosud nezveřejněné záběry z jedné z nejlepších bondovek, Casino Royale.

Kromě toho jsou na HBO GO k vidění také všechny Craigovy bondovky počínaje právě Casinem Royale a konče filmem Spectre. Nejnovější Není čas zemřít tady pochopitelně ještě není, na tu si budete muset zajít do kina. Dále si můžete pustit i všechny dobrodružství populárního agenta s tváří Pierce Brosnana. Anebo si počkáte až na nového představitele nejznámějšího agenta všech dob? Volba je na vás.


Zdroj: Sony Pictures

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Netflix

Štítky Netflix, HBO GO, recenze, seriály, filmy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.