úterý 5. července 2022 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Po rekonstrukci střechy bude mít budějcká Sportovní hala nové ozvučení

V Českých Budějovicích brzo začne rekonstrukce střechy Sportovní haly. Stavební práce omezí fungování objektu během léta. Sportovci včetně volejbalistů, kterým v srpnu začíná příprava, doufají, že se vše stihne podle plánu. Po opravě střechy chce město investovat do nového ozvučení.

Začátkem příštího týdne mají zástupci města podepsat smlouvu s firmou, která se pustí do rekonstrukce střechy. „Hlavní práce se uskuteční v průběhu prázdnin,“ informoval novináře náměstek primátora Ivo Moravec (Hnutí Občané pro Budějovice). Přidal, že některé činnosti budou pokračovat v září, v polovině měsíce by mělo být hotovo. 

Podle něj vedení města se sportovci, kteří halu využívají, komunikovalo. Moravec uvedl, že by měl tým VK Jihostroj České Budějovice hrát první utkání venku, ale opak je pravdou. Generální manažer Robert Mifka Budějcké Drbně řekl, že los rozhodl, že první utkání budou hrát Jihočeši doma. „Vychází tam, že máme hrát první zápas s Ostravou, která odmítla přeložení či výměnu pořadatelství,“ řekl redakci Mifka.

Volejbalisté tak musí doufat, že do té doby bude hotovo. V opačném případě by museli hledat jiné zázemí pro odehrání zápasu. Samotnou halu potřebují využívat už v srpnu. „Příprava začíná v srpnu, první týden můžeme strávit mimo halu. Poté ji ale potřebujeme. Doufáme, že nejpozději v polovině srpna bude možné zázemí v omezeném provozu využívat,“ přidal Mifka, který si přeje, aby se vše stihlo bez komplikací. 

Českobudějovičtí radní zároveň tento týden schválili vypsání výběrového řízení na dodavatele ozvučení. „Předpokládaný finanční objem je zhruba 1,4 milionu korun. K instalaci může dojít, až bude hotová střecha. Mohlo by se začít v listopadu,“ naznačil Moravec.

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky české budějovice, sportovní hala, investice, město, sport

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.