čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Budějce a Planá mají nový sběrný dvůr. Lidé ho najdou u letiště

U Českých Budějovic funguje od tohoto týdne nový sběrný dvůr. U areálu letiště v Plané u Českých Budějovic ho slavnostně otevřeli zástupci města, FCC, Plané a Jihočeského kraje. Lidé sem mohou vozit starý nábytek, koberce, elektroodpad a další. Otevírací doba je stejná jako u ostatních třech dvorů, které ve městě fungují.

Nový sběrný dvůr je umístěn na začátku areálu letiště v Plané u Českých Budějovic. Slavnostní otevření proběhlo ve čtvrtek 23. června. Celé akci předcházelo podle náměstka primátora Ivo Moravce (HOPB) dlouhé vyjednávání. „Otevření nového sběrného dvora předcházelo dlouhé období vyjednávání s krajským úřadem jako majitelem pozemku, provozovatelem firmou FCC a obcí Planou. Zázemí vybavila a zařídila společnost FCC České Budějovice, která jej také provozuje,“ upřesnil Moravec.

Sběrný dvůr bude podle něj určen především pro obyvatele Budějc a Plané. V budoucnu by ho mohli využívat ale i lidé z okolních obcí, se kterými město jedná. 

Do nově otevřeného areálu mohou lidé vozit starý nábytek, koberce, zelený odpad ze zahrad, stavební suti, plasty, staré pneumatiky, elektroodpad nebo skla, barvy a další. Otevírací doba bude stejná jako ve dvorech v Dolní a Plynárenské ulici a na Švábově hrádku. Od dubna do října je otevřeno mezi osmou hodinou ráno a osmou hodinou večer, v sobotu od osmi do jedenácti a v neděli zavírá ještě o hodinu dříve. Od listopadu do března se mění otevírací doba ve všední dny, a to od osmi do šesti hodin večer.

Ohodnoť článek

Foto Město České Budějovice

Štítky sběrný dvůr, město, České Budějovice, Planá

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.