Počasí dnes22 °C, zítra26 °C
Sobota 13. července 2024  |  Svátek má Markéta
Bez reklam

Přestavba areálu bývalé písecké vodárny na kemp bude stát 38 milionů korun

Přestavba areálu bývalé písecké vodárny na rekreační kemp bude stát necelých 38 milionů korun. Je to o 16 milionů korun méně, než město očekávalo. Přestavba by měla začít v červenci a potrvá 13 měsíců.

„Zakázka byla zkontrolována především pro to, zda ta výrazně nízká nabídková cena není mimořádně nízká. Protože potom bychom účastníka vyřadili, ale to se nepotvrdilo. Proto rada na svém zasedání schválila předloženou nabídku od firmy Ds-Drywall," uvedl písecký místostarosta Josef Soumar (Piráti). Dodal, že město na projekt získalo dotaci ministerstva průmyslu a obchodu ve výši přibližně 60 procent z celkových výdajů

Radnice při vybudování kempu počítá kromě jiného s upravením zelených ploch i se stavbou cest, chodníků a venkovního schodiště. Po areálu budou také rozvedeny inženýrské sítě. „Vybudujeme také parkovací místa, která budou upravena tak, aby bylo vhodná pro stání obytných vozů a karavanů, protože v současnosti v Písku nejsou. Přilákat bychom tak mohli novou skupinu turistů, která je v posledních letech stále početnější," uvedla místostarostka Petra Trambová (Pro Písek).

Bývalá vodárna je na kraji města směrem na Putim u Otavy pod Hradišťským kopcem. Kemp budou moci tedy využívat i lidé, kteří budou řeku splouvat. Areál vodárny je prázdný více než pět let od chvíle, kdy město začalo využívat novou úpravnu vody. Budovy, které se na pozemku nacházejí, jsou z let 1948 a 1969.

„Máme zpracovanou studii na využití všech objektů vodárny, v první etapě přebudujeme jen hlavní budovu a upravíme venkovní prostor. Další objekty by se mohly v budoucnu využít jako menší tělocvična, jedna z budov by mohla sloužit jako trampolínové centrum. Studie navrhuje také zpřístupnění části historických prostor, ve kterých by mohla vzniknout například expozice vodárenství," řekla Trambová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto historickasidla.cz

Štítky správa, rekreace, Písek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přestavba areálu bývalé písecké vodárny na kemp bude stát 38 milionů korun  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.