Prachatičtí radní tento týden otevřeli obálky s nabídkami na provozovatele nové horské chaty na Libíně. Přihlásilo se celkem sedm uchazečů. Chata s ubytováním pro deset lidí a restaurací pro 46 hostů se má otevřít již toto léto.
V pondělí 3. února radní Prachatic otevřeli obálky s nabídkami na provozovatele nové horské chaty na Libíně. Přihlásilo se sedm uchazečů, kteří budou pozváni k dalšímu jednání.
„Naším cílem je vybrat provozovatele, který zajistí kvalitní služby pro návštěvníky této jedinečné lokality. Stavba chaty bude dokončena v červenci 2025 a nabídne restauraci pro 46 hostů, letní terasu pro 50 lidí a ubytování pro deset osob,“ uvedli zástupci města.
Prachatice koupily chatu, která byla několik let zavřená, v roce 2019 za 8,6 milionu korun. Opoziční zastupitel Robert Zeman (Pro Prachatice) tehdy řekl, že chata je strategickým místem pro turistický ruch i historii města.
„Jestli je něco pro město Prachatice typické, tak je to krásná okolní šumavská příroda, které vévodí vrchol kopce Libín. Naši předci tam moudře před mnoha lety postavili krásnou rozhlednu, také tam moudře postavili krásnou horskou chatu, kam se mohlo chodit a využít občerstvení. Rozhledna funguje, ale horská chata bohužel ne, takže naším záměrem je, aby i pro ty, kteří se chtějí podívat na Prachatice z výšky nebo chtějí navštívit rozhlednu, bylo k dispozici zázemí kvalitní horské chaty,“ řekl již dříve prachatický starosta Jan Bauer (ODS).
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.