sobota 17. dubna 2021 Rudolf

VŠTE uspěla s žádostí o akreditaci inženýrského programu Strojírenství

Českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) uspěla se žádostí o akreditaci inženýrského studia u programu Strojírenství. Zvyšuje tak počet navazujících magisterských nebo inženýrských programů na čtyři. Doposud šlo o Pozemní stavby, Logistické technologie a Podnikovou ekonomiku. Inženýrské studium Strojírenství schválil národní akreditační úřad.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat akreditaci inženýrského programu Strojírenství. V českém prostředí se dlouhodobě potýkáme s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků s technickým zaměřením. Inženýři s technickým vzděláním velmi dobře nachází uplatnění, a i proto jdeme touto cestou,“ uvedl rektor VŠTE Vojtěch Stehel.

Ve funkci v lednu vystřídal Marka Vochozku, jemuž končil mandát. Stehel tak školu přebral v době koronavirové krize a se všemi omezeními, které s sebou pandemie přinesla. "Online vzdělávání omezuje některé části zejména praktické výuky v laboratořích a tak dále. Přineslo však i nové možnosti v podobě spolupráce s řadou odborníků, vývojářů či manažerů z praxe, kterým by za normálních okolností jejich časové vytížení neumožňovalo přímo učit, ale nyní si našli čas na on-line webináře a interaktivní kurzy," uvedl Stehel.

VŠTE vznikla v Českých Budějovicích roce 2006, je to veřejná vysoká škola neuniverzitního typu. Zatím nabízí tři magisterské a inženýrské a pět bakalářských oborů. VŠTE navštěvuje přibližně 4000 studentů.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto VŠTE

Štítky ČR, školy, finance, vysoké, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.