Počasí dnes22 °C, zítra20 °C
Pondělí 29. května 2023  |  Svátek má Maxim

Jihočeské nemocnice si připomenou Světový den diabetu – chystají poradenství i vyšetření zájemců

Světový den diabetu, který připadá na 14. listopadu, si prostřednictvím několika akcí připomenou i jihočeské nemocnice. Pro zájemce připravují například přednášky či poradenství k tomu, jak lze diabetu 2. typu (lidově cukrovce) předcházet.

„Tento den je dobrou připomínkou pandemie diabetu pro veřejnost. Naše nemocnice  například připravuje tradiční setkání lékařů a sester, specializujících se na diabetes, a to tradiční Jihočeský diabetologický den, který se letos koná 8. prosince. Celoročně  pak pořádáme ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami Dny zdraví, kde velmi často připomínáme problematiku civilizačních chorob – diabetu i obezity – a radíme, jak jim lze předcházet,“ uvedla primářka Interního oddělení Nemocnice České Budějovice Marie Pešková.

Světový den diabetu si připomene i Nemocnice Strakonice. V pátek 11. listopadu v prostorách lékárny strakonické nemocnice budou zdravotníci radit zájemcům k prevenci této choroby, měřit glykémii a BMI (Body mass index, který udává podíl tuku v těle člověka). „Současně budeme veřejnosti předávat informace o onemocnění cukrovkou a rozdávat vzdělávací materiály. Občané jsou zváni, přijít může kdokoliv. V poradenství při výběru léčebných produktů a potravinových doplňků budou spolupracovat farmaceuti a pracovníci naší lékárny,” řekl ředitel Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala.

V Nemocnici Prachatice zřídí v pondělí 14. 11. v dopoledních hodinách dvě odběrová místa ke kontrole glykémie – jedno přímo v nemocnici a jedno ve městě, v prostorách prodejny PRIOR.

Diabetes mellitus 2. typu je považován za nejnebezpečnější civilizační chorobu, která ovlivňuje stovky milionů životů lidí po celém světě. Mezinárodní federace pro diabetes (IDF) odhaduje, že do roku 2030 bude na světě s diabetem žít téměř půl bilionu lidí. Tomuto onemocnění lze v mnoha případech předcházet preventivními opatřeními. I z toho důvodu vznikl Světový den diabetu (14. 11.), který má lidem připomínat nástrahy této choroby.

Štítky nemocnice, nemoc, Nemocnice Strakonice, a.s., Nemocnice České Budějovice, Tomáš Fiala, Nemocnice Prachatice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.